Tip na výlet: Za Svatojánskými slavnostmi bylin

Tradiční Svatojánské slavnosti bylin na Vlčí Hoře, spojené s oslavou letního slunovratu, se budou konat od pátku 23. do 25. června.  Nabídnou nevšední hudební zážitky, tvůrčí dílny a v neposlední řadě i setkání s předním francouzským aromaterapeutem Robertem Tisserandem.

Tradiční oslava letního slunovratu je spojená s večerním rituálem svěcení věnce s následným putováním za svatojánskými muškami, které slavnosti v pátek 23. června zahájí. Pokračovat pak budou velkým tématem pro velkou noc, jak se Svatojánská noc někdy nazývá, a to Intimitou ve vztazích. Na sobotu 25. června je připraven bohatý program pro malé i velké – hudba, divadlo, odborné přednášky, tvůrčí dílny, trh řemesel a regionálních výrobků. Slavnosti vyvrcholí závěrečným rituálem v neděli dopoledne.

V rámci každoročních Setkání Pod jasanem vystoupí přední francouzský aromaterapeut Robert Tisserand, aromaterapeutka Adéla Zrubecká popovídá o růži a jejím využitím v aromaterapii i běžném životě, Aneta Pavlová pak představí léčebné umění z jógové tradice. 

Na sobotu je připraven také bohatý hudební a divadelní program. Vystoupí například uskupení True colours, Blurry tones, Hambaeros, Keislovwki, Zrní, Zdeněk Staněk či kytarista a harmonikář Dalibor Zíta. Pro děti jsou pak připravena divadelní představení.

Probíhat budou i pravidelné komentované prohlídky bylinkové zahrádky, a to pod vedením znalce léčivých rostlin Zbyňka Šedivého. Tvůrčí dílny nabídnou nejrůznější tvorbu pro malé i velké, například laboratoř v přírodě, míchání vlastních parfémů, stánky s osobitým zbožím a regionálními výrobky, s tradičním i netradičním občerstvením, také informace o alternativních způsobech léčby nejrůznějších neduhů. Využít také můžete nabídku nejrůznějších masáží a ochutnat tradiční i netradiční občerstvení.

Nechte se také zlákat k výletům do okolí – například na nedalekou rozhlednu na Vlčí Hoře, zdatnější turisté se mohou vydat na zříceninu hradu Krásný Buk či po Köglerově naučné stezce, která mapuje zdejší geologický vývoj. Víte, že je to nejstarší naučná stezka u nás?

Svatojánské slavnosti bylin připravil spolek Vlčihorská zahrada. Svatojánské slavnosti bylin se budou konat v areálu společnosti Nobilis Tilia s. r. o., který najdete nedaleko městečka Krásná Lípa, v obci Vlčí Hora. Z Kladna se sem dostanete automobilem přibližně za dvě hodiny.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí