Vláda ode dneška rozšiřuje podporu mimo gastronomický sektor

Nárok na státní podporu tak už mají všechny uzavřené provozovny kvůli koronavirové pandemii.

Na každého pracovníka dostane zaměstnavatel 400 korun za den. Tato podpora je za období od 14. října 2020 do 10. ledna 2021. O tom, že to zřejmě pro podnikatele nebude opět jednoduché na podporu dosáhnout, svědčí mnohé diskuze na sociálních sítích:

K. V.: Přispěl bych jim poměrnou částkou, která by byla úměrná daním, které odvedli za dobu svého podnikání. Mám zkušenost, že například v kadeřnictví mi nikdy žádnou účtenku nevystavili.
H. Z.: Proč taky neřeknou, jak jsou nastaveny podmínky pro získání kompenzací? To se tají, takže většina z podnikatelů na ně nemá nárok. Podmínky znám, protože v tom dělám, vidím a řeším to u svých klientů. A většina z nich odvádí každoročně dost vysoké daně a tím pádem i vysoké odvody do soc. a zdrav. pojištění, které u OSVČ není mnoho let daňovým výdajem. A ten kdo je ve ztrátě, tak je to proto, že investoval, do ztráty se dostal kvůli daňovým odpisům majetku. A prosím, chovejme se k sobě slušně, respektujme názory druhých, na vlastní názor má nárok každý, a svůj i nesouhlasný názor uvádějme pouze slušnou formou. Hezký den všem, pevné zdraví a pevné nervy.
J. B.: Získat bonus na nájemné od super ministra Havlíčka je z říše zázraků.
M. K.: Všude v civilizovaném světě dostávají kompenzace 70 - 80% z loňského obratu.
H. L.: Havlíčku, ty jsi borec, v televizi tvrdíš 100%, ale ono je to vlastně jen 50%, takto se přátelé dělá politika. Je vidět že jako živnostník se mám ještě hodně co učit od špičkových politiků.
L. S.: Většině nedorazily ještě jarní kompenzace a už slibuji další ? Jde na to chtějí donekonečna brát? Dopadne mě jako Řecko? Nebo hůř? Bůh s námi.
P. P.: Podle toho co vyprávěl ministr Havlíček, tak nás téměř zahrnují kompenzacemi, ale já jako OSVČ v gastronomii jsem doposud obdržel pouze pár korun z programu Antivirus na zaměstnance a to za polovinu října, jinak vůbec nic, takže buď neví jaká je realita a nebo prostě lže. Mají akorát plnou hubu slibů a skutek utek´.

 

-red-

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí