Úniková hra, nový fenomén zábavy v Kladně

Únikové hry jsou druhem zábavy, který má poměrně krátkou historii. Drtivá většina probíhá v uzavřených místnostech, kde na návštěvníky čeká dobrodružství s konkrétním případem. Jejich úkolem je dobře se zorientovat v daném prostoru, najít všechny potřebné stopy a indicie, vyřešit sérii hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase. Hráči během mise prověří nejen své logické myšlení, ale i schopnost co nejvyšší pozornosti a koncentrace.

Pojem úniková hra (escape room, escape game) vznikl v roce 2007 v Japonsku. Vyvinul se z počítačových her, ve kterých se hráči snažili uniknout z místností pomocí nejrůznějších indicií. Do České republiky začaly pronikat kolem roku 2011 a dnes je najdeme v každém větším městě. V Praze tento počet šplhá k číslu 200. Tento fenomén se brzy dostal do povědomí místních, kteří objíždí únikové hry po celé republice a snaží se dostat z místnosti v co nejkratším čase. Únikovky je možné navštívit ve dvojici i ve skupině. Často jsou také využívány firmami jako team-buildingové akce.

Jednu z takovýchto forem založila i dvojice mladíků v Kladně. Escape Game Kladno najdete v atrium hotelu Kladno. Jako téma si zakladatelé zvolili prostředí z akčních filmů Jamesa Bonda. 

Představte si, že se nacházíte v budově velitelství britské tajné služby. Jste jedním z agentů 00 utajované sekce MI6. V recepci budovy k vám přistoupí kolega a do kapsy obleku vám nenápadně vloží jakousi kartu se zprávou. V tu chvíli už je vám jasné, že není času nazbyt. Vydáváte se do místnosti a vaším úkolem je zachránit svět.

„K myšlence vybudování Escape Game Kladno nás přivedly hry, které jsme si vyzkoušeli. Zaujalo nás, jak hry fungují a jsou propracované a chtěli jsme vyzkoušet, zda dokážeme vybudovat a vymyslet vlastní hru. Shodou okolností jsme znali jednoho majitele únikové hry a po schůzce nám už nic nebránilo přivézt tento typ zábavy i do Kladna," uvedl Ondřej Frolík.

Escape Game Kladno najdete v ATRIUM HOTELU KLADNO (2.NP), náměstí Sítná 3113, Kladno – Kročehlavy.

Všechny potřebné informace najdete na www.escapegamekladno.cz 

- voš -

 

Věděli jste, že únikové hry jsou rozděleny do několika kategorií?

1) Venkovní a vnitřní

2) Jedna nebo více místností

3) Postupné objevování indicii nebo všechny najednou

4) Příběh lineární nebo nelineární

5) Hororové, akční, pohádkové, naučné, interaktivní atd.


Počasí Kladno

Předpověď počasí