Primátor Milan Volf pojmenoval problémy života v Kladně

V živém vystoupení v Českém rozhlase, v pořadu 20 minut Radiožurnálu, se primátor Milan Volf dotkl citlivého téma života v Kladně. Uvedením myšlenek do praxe se může vyřešit nejedna palčivá problematika soužití jeho obyvatel. Z pořadu vybíráme primátorovy zásadní citace.

„Ten, kdo by do Kladna přišel a chtěl příspěvky na bydlení, tak by už je nedostal,“ řekl Radiožurnálu. „Ve městě Kladně máme obrovské problémy s nepřizpůsobivými. Jsme na hranici sociálního smíru. Pokud se jedná o dávky, které jsou potřeba, a je to slušný Kladeňák, tak nepřichází v úvahu, aby tuto dávku nedostal. Extrémní situace by nastala, když by se někdo dostal do svízelné situace, byl slušným člověkem a chtěl se přistěhovat do Kladna. Pokud by se toto stalo, tak to pracovní úřad lehce rozpozná, do jaké skupiny ten člověk patří. To nejde přehlédnout. Soužití neexistuje s určitou komunitou, přizpůsobivost této komunity je naprosto nulitní." 

„To generální opatření je naprosto v pořádku. Pokud přijde slušný člověk, který potřebuje dávku, tak bude potřebovat dávku pouze na bydlení. Pokud je to neslušný člověk, je nepřizpůsobivý, tak je to o tom, že z pronajímané jedné místnosti pronajímatel vytěží až 15 000 korun. Nechceme být jako Most. Neotevřeme hranice, nechceme nepřizpůsobivé. A dokonce se domníváme, že soužití s nepřizpůsobivými je téměř nemožné.“

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí