První prosincovou sobotu má v Městském divadle Kladno premiéru nový muzikál

V Městském divadle Kladno (MDK) se do finiše dostává zkouška druhé premiéry letošní sezony muzikálu Na skle malované.  Premiéra se uskuteční 3. prosince v hlavním sále MDK.

Ve slavném polském muzikálu ženy, stejně jako svoboda, krásné i zrádné zároveň. Vychází z tradičních lidových motivů, a propojuje tak tradici se současností, mýtus s všední realitou.
V inscenaci Na skle malované si zahraje celý soubor Městského divadla Kladno a přidá se i několik hostů. Jánošíka ztvární hostující Roman Říčař, který je také autorem hudebního aranžmá. „Inscenace to bude poměrně náročná, jak na zkoušení a výrobu tak i na provoz. Nechtěli jsme ale dělat žádné umělecké kompromisy, a tak se diváci dočkají skutečně výpravného díla s velkolepou scénografií i kostýmy a s živou kapelou,” říká režisér Jaroslav Slánský. Na skle malované bude jedinou muzikálovou premiérou MDK letošní sezony.
Režie: Jaroslav Slánský.
Dramaturgie: Adéla Vondráková.
Hrají: Jan Krafka, Jakub Hubert, Jana Zenáhlíková, Lenka Zbranková, Lukáš Pečenka, Barbora Hron Vovsíková, Vítezslava Karolová j.h., Barbora Janatková, Kristina Sitková, Jaromíra Mílová, Anna Polcrová, Miroslav Večerka, Karel Jirák j.h., Matouš Zah j.h., Richard Vokurka j.h., Roman Říčař j.h., Tomáš V. Hron, Kryštof Dvořáček, Michal Kuboušek, Michael Vykus.
Nejbližší reprízy: 5. a 6. prosince.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí