Jan Krafka: V našem novém muzikálu uslyšíte všechny žánry

V sobotu je na programu Městského divadla Kladno premiéra muzikálu Na skle malované. Některé zajímavosti z něj nám prozradil ředitel kladenské scény Jan Krafka.

Na Kladně působíte jako herec dlouhou dobu. Je Na skle malované největší muzikál, co se v kladenském divadle odehraje, kam až vaše paměť sahá?
Jeden z největších. Určitě není největší. Možná bude vizuálně největší z pohledu diváků. Muzikál má překrásnou výpravu. Mezi dvaceti herci a herečkami není velká ani malá role, což mně se líbí. A nesmím zapomenout, že muzikál doprovází živá kapela!

Jakou muziku bude kapela hrát?
Směs mnoha žánrů. Uvidíme tace a uslyšíme hudbu i písně v žánrech swingu, rapu, jazzu, hip-hopu, rocku a dalších. Není to jen o folklóru, jak by si mnozí podle kostýmů mohli myslet (usmívá se). Ač jsme v originálních krojích, které nám vyrobila speciálně na zakázku jedna šikovná rodina na Slovensku, diváci neuvidí pouze folklór.

Na skle malované je o Jánošíkovi. Bude viset za žebro?
(směje se) Ano, v duchu tradice, kdy všichni zbojníci visí za žebro, také náš Jánošík bude viset. To je tradiční smrt zbojníků.

Jak jste dvacet herců a hereček sladili, aby všichni zpívali, jak si režisér Jaroslav Slánský představuje?
To vychází už ze stavby souboru. Ten si Jarda Slánský vybral. Kritéria zpěvu museli splnit i hosté, kteří v muzikálu vystupují.

Co je na řadě v repertoáru divadla po muzikálu?
V novém roce máme v plánu dvě komedie za sebou. Diváci se mají na co těšit a my také (usmívá se).

Jan Murárik
Foto: MDK


Počasí Kladno

Předpověď počasí