Pozvánka do divadla: Scéna muzikálu Na skle malované je velkolepá

Přípravy hudební inscenace Na skle malované v Městském divadle Kladno finišují. Už tuto sobotu se dočkáme její slavnostní premiéry. Zatímco v sále se pod vedením režiséra Jaroslava Slánského zkouší, v dílnách vzniká kompletní výprava.

Tu navrhl scénograf Jozef Hugo Čačko. „Bude vypadat velkolepě! Výpravně! Jedinečně a s úctou ke všem tradicím slovenského folkloru. Tohle si nenechte ujít, bambiliónově byste litovali a to přece nechcete!" říká.
Veškeré kopce, blenciare a oplecká vznikají na Slovensku. Diváci se můžou těšit na valašky, opasky, klobouky, vyšívané košile a lidové kalhoty; to vše krásně zdobené tradičně ručními výšivkami z dílny úžasné rodiny Stranavských. V inscenaci Na skle malované je hned několik poprvé. Pracuje se se zrcadly, hodně a nově se využijí tahy nad jevištěm i tekoucí voda.
Mohu divákům slíbit nevídanou světelnou show i díky novým reflektorům, za které můžeme děkovat městu a podpoře, kterou nám projevuje při modernizaci divadla. Je toho samozřejmě ale mnohem víc, na co se mohou diváci těšit," zve scénograf. 

-red-
Foto: MDK


Počasí Kladno

Předpověď počasí