Blanka Bendlová: Jdeme cestou kvality kroužků

Kladenské středisko volného času a vzdělávání Labyrint má neustále plný program zajímavých jednorázových akcí i celoročních kroužků. Co se chystá nového a jak se středisko vypořádá s růstem energií, na to jsme se zeptali ředitelky Blanky Bendlové. 

Chystá Labyrint do konce roku pro děti nějaký velký tahák?
Hned tuto sobotu máme pro ně velký tahák v podobě tradičního Strachkrossu neboli Pochodu se strašidly. Vychází se od Spirály a podrobnosti jsou na našich webových stránkách. Ještě v listopadu se koná turistická akce s názvem Pochod spadaným listím a na začátku prosince chystáme Mikulášskou.

To jsou velké jednorázové akce. Jak se daří vašim kroužkům?
Zaznamenali jsme rekordní účast přihlášených dětí. Jsme rádi, že kvantitu zvládáme obsadit kvalitou (usmívá se). Přemýšlíme proto o tom, že ubereme množství dětí na některých kroužcích. Obrovský nárůst klientely není v současné době naší cestou. Cesta je kvalita kroužků.

Přežije Labyrint skokový nárůst energií?
Ceny plynu jsou pro nás strašlivé. Šetříme, kde se dá. Naštěstí jsme mysleli na budoucnost a vytvořili jsme si finanční polštář, takže v nejbližším roce ohroženi nejsme. Ceny kroužků jsme kvůli tomu nezvedli. Tento trend chceme zachovat co nejdéle.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí