PROKYBER na Kladně vyvíjí budoucnost!

Představujeme firmu Prokyber s.r.o., úspěšný vývojový tým pod vedením zakladatele společnosti Jána Hýbla (na úvodním snímku).

Proč jste prokyber založili?
Mými dětskými idoly byly animované kreatury šílených vědců radostně se řehtající nad svými vynálezy. Časem se má vnímavá mysl upnula na vědecko-fantastické příběhy a sny o objevování vesmíru. Prokyber jsem založil za cílem zakázkového a smluvního vývoje nových a hlavně odvážných technologií, které mají lidstvo někam posunout.

Je o vývoj zájem?
Dříve jsem si myslel, že je svět plný lidí, kteří nevědí co s penězi a rádi zaplatí za vývoj, ba i takový vývoj, který nemá jistotu finální realizace. Časem jsem pochopil, že skupina lidí, kteří financují vývoj bez jistého výsledku je velice úzká. Druhé velké skupině jde hlavně o to, jak něco rychle vyvinout a vydělat dříve než konkurence předmět vývoje replikuje. Jsem upřímně rád, že postupně nacházíme partnery, kteří investují mnoho do toho, aby si splnili své sny a tak zároveň pomáhají naplňovat cíl Prokyberu.

Kdo je Prokyber dnes?
Česká společnost, která vyvíjí vlastní technicky pokročilá zařízení. Při vývoji Prokyber využívá inovativní technologie, které zákazníkům uživatelům zjednoduší každodenní život, nebo přinese spousty kreativní zábavy. Právě rok 2023 je významným milníkem, jelikož jsme se zapojili do programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací Technologické agentury ČR a společně s 22 partnery z řad výzkumných organizací a firem jsme založili národní centrum kompetence FEIM - Nové směry v elektronice pro průmysl 4.0 a medicínu 4.0. Dále se nám podařilo získat licence na komercializaci unikátních zařízení vyvíjených špičkovými vědci na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze.

Je Prokyber velká firma?
Tým Prokyber tvoří skupina 8 nadaných lidí, kdy každý z nich přispívá svou mírou kreativity. Jsme skutečně malá společnost a to nám pomáhá rychle a flexibilně reagovat na požadavky trhu a našich zákazníků. Nechceme ztrácet čas rutinou a tak výrobu i opakovanou montáž přenecháváme našim partnerům.

Česká firma, to znamená, že vše vyrábíte v Čechách?
Nebudu fabulovat a na rovinu řeknu ne. Vývoj probíhá v Česku, v našem krásném městě Kladně, kde se také nachází zázemí a vývojová dílna. Část vývoje a testování přesouváme tam, kde máme přátele a rodiny, tedy do Polska a na Slovensko. Výrobu realizujeme tam, kde si to přeje zákazník, tedy pokud zákazník tlačí na cenu, vyrábíme v Číně, nebo v Taiwanu a pokud chce zákazník skutečně český výrobek, zajistíme výrobu v ČR. Upřímně je nemožné dělat vývoj elektroniky jenom v ČR, jedná se o globální spolupráci. Stejně tak i naše produkty prodáváme po celém světě skrze globální tržiště například Amazon a Allegro a také na českém trhu skrze náš eshop: https://e-shop.prokyber.cz/

Co vyvíjíte nyní?
V současnosti vývojový tým pracuje na dokončení technologicky vyspělé powerbance, která bude schopna uživatele informovat o stavu svého nabití, připomínat se, aby byla vždy k užitku ve správnou chvíli a bude prozrazovat svoji polohu, když ji nebudete moci nalézt. Dále pracujeme na kreativní elektronické stavebnici určené dětem, školám a kutilům. Stavebnice umožní realizovat zajímavá elektronická zapojení na platformách, které používáme při vývoji v Prokyber. Stavebnice budou poprvé představeny a uvedeny na trh v tomto školním roce.

-red-
Foto: PROKYBER

reklama
PROKYBER se dívá do budoucnosti


Počasí Kladno

Předpověď počasí