Víme, co bude místo Globusu

Aktivisté bojující vehementně proti výstavbě Globusu na Růžovém poli zřejmě dosáhli jen drobného vítězství. Stavět se tu stejně bude!

Vývařovna, sportoviště, hlídané bydlení. To všechno pod jednou střechou může na Růžovém poli vyrůst v relativně krátké době. Podle posledních zpráv a kuloárních debat politiků sice nebude na poli postaven žádný hypermarket (aktivisté, hurá!), ale obytné výstavbě zřejmě zabránit možné nebude. Pozemek s největší pravděpodobností zakoupí stát a začne v Kladně řešit přeplněné věznice po celé republice. Ano, na Růžovém poli se má postavit žalář, a to pouze pro ženy!

„Už jsem o projektu slyšela a doufám, že se do nového lochu podívám ještě dřív, než mne propustí,“ prohlásila v televizním pořadu Holky pod zámkem Stanislava, která si odpykává patnáctiletý trest za vraždu manžela. Podobně natěšené jsou i její kamarádky, protože kladenská věznice s kapacitou 500 míst bude nejmodernější v zemi. V celách má být například dostupná bezplatná wi-fi, servírovat se budou také bezlepková jídla a dary moře a k dispozici bude i tetovací salon. Jelikož by v kladenské věznici měly pobývat rovněž ženy, které mají povolené vycházky, lze očekávat zvýšené tržby například v místních drogeriích, kině Hutník či v supermarketech. Kladno se tedy má na co těšit…

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí