Maratón klub Kladno: Chodec opět porazil běžce

Domanského běh na šest kilometrů a sto metrů od tribuny Sletiště přes Lapák a zpět vyhrál Vít Hlaváč (na úvodním snímku). Nejlepší český chodec současnosti opět porazil běžce...

Koná-li se na Kladně závod v běhu pro širokou veřejnost je v případě účasti Víta Hlaváče (25) předem téměř jistý vítěz. Český reprezentant a člen klubu A.C. TEPO Kladno si běhání pravidelně přidává k tréninku na běžecké mítinky. Den před kladenským závodem trénoval na atletickém oválu Sletiště chůzi v průměrném čase 4,20 minuty na kilometr. Porovnejte tento čas s časem v cíli šestikilometrového běhu.
„Se svým prvním letošním během jsem spokojený. V současné době jsem v tempově objemové fázi přípravy a do toho mám na vysoké škole zkouškové období,“ usmívá se vítěz a dodává, že v příštích dnech odlétá na kyperské soustředění, kde vyladí formu pro evropský i světový šampionát.
Nejstarším ze 140 startujících (43 žen) na kladenském závodě byl Jan Merunka (82) z pořadatelského klubu, nejmladším Šárka Suchá (12) z Loun. Zajímavost: Druhý v celkovém pořadí skončil Hlaváčův reprezentační kolega...
Pořadí tří nejrychlejších mužů a žen
Vít Hlaváč - 19,44 minuty
Lukáš Gdula, Hvězda Pardubice - 19,54 minuty
Martin Růžička, Tuchlovice - 20,32 minuty
Kateřina Kriegel Kratochvílová, Počerady - 22,46 minuty
Lenka Koubová, Hostouň - 22,55 minuty
Alexandra Loškoski, Roudnice n. Labem - 24,11 minuty.

behdve
Nejstarší účastník Jan Merunka z Maratón klubu Kladno byl v cíli za hodinu od startu