Kanonýři vyplenili Rožnov

V rámci 16. kola první ligy se kladenští florbalisté vypravili na dlouhou cestu do Rožnova pod Radhoštěm. „Valaši“ měli jen o bod méně než Kanonýři a šlo tak o souboj sousedů v tabulce.

1. FBK Rožnov p/R – FBC Kanonýři Kladno 3:15 (0:7, 0:3, 3:5)

První třetina však nevypadala na střetnutí bodově takřka vyrovnaných týmů. Kladno se ujalo vedení v 5. minutě po střele Pertlíka. Druhý gól přidal o dvě minuty později Nushart při oslabení. Do přestávky Kanonýři skórovali ještě pětkrát a do šatny šli s vedením 7:0!

Druhá část už měla poklidnější průběh. Rožnov se dostal do šancí, ale žádnou branku nevstřelil. Kladenský brankostroj zvolnil, ale v 38. minutě dokončil kanonýrskou „desítku“ Linhart.

Kladeňáci si nechali góly i do poslední dvacetiminutovky. V jejím úvodu přidali další dvě branky a až za stavu 12:0 se gólově prosadili i domácí a pokazili Šimonovi možnost vychytat nulu. Kanonýři se radovali ještě třikrát, ale bohužel v konci dovolili Rožnovu dvě branky, které uzavřely brankový účet utkání.

Sestava Kladna: Šimon – Burian, Pertlík, Přívara, Nushart, Klápa – Mandler, Richtr O., Lacko, Lapuník, Leipner – Holčák, Míka, Linhart, Slivka, Ritchtr T.

Branky a asistence Kladna: 04:55 Antonín Pertlík (Tomáš Nushart), 06:58 Tomáš Nushart, 11:02 Dušan Přívara (Michal Klápa), 11:52 Tomáš Richtr (Václav Linhart), 12:33 Michal Klápa, 16:39 Tomáš Leipner, 18:06 Michal Klápa, 29:44 Dušan Přívara (Ondřej Slivka), 31:48 Tomáš Richtr (Ondřej Slivka), 37:06 Václav Linhart, 42:21 Martin Holčák (Ondřej Míka), 42:45 Ondřej Slivka (Antonín Pertlík), 46:51 Michal Klápa (Ondřej Slivka), 48:39 Dušan Přívara (Tomáš Nushart), 52:47 Petr Lacko (Martin Holčák)

Kanonýři se díky výhře posunuli na 3. místo prvoligové tabulky. V příštím kole pojedou na hřiště vedoucího Liberce, který má za sebou sérii devíti výher!