Martin Procházka: Věřím, že postoupíme z play off až do baráže

Kladenští hokejisté už podruhé v řade získali na domácí půdě pouze bod. Naposledy padli v prodloužení s Přerovem, který přijel opět s nepříjemnou a tvrdou hrou. Rytíře navíc dnes čeká největší konkurent v soutěži, a tím je Motor České Budějovice. K potvrzení prvního místa v tabulce může pomoci i Martin Procházka, jmenovec ex-kladenského olympijského vítěze. Posila z pražské Sparty si uvědomuje, co bude potřeba před jihočeským výletem zlepšit.

S Přerovem jste brali pouze bod. Co utkání rozhodlo?
Předvedli jsme slušný výkon, který byl srovnatelný s hraním v play off. Jenom škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. V prodloužení nám pak přeskočil nešťastně puk a z toho jsme dostali ten rozhodující gól.

Zubři se zaměřili na důraznou hru proti klíčovým hráčům. Byla to jejich taktika?
Určitě to byla taktika. Jejich hokej je celkově důrazný a hodně si zakládají na tom, že tvrdě dohrávají souboje. Mají nepříjemnou hru, ve které se to snaží soupeři znepříjemnit, jak to jen jde.

V čem vázla hra Kladna? Znovu jste doma urvali jen bod…
Těžko říct. Viděl bych hlavní důvod v tom, že neproměňujeme spoustu přesilových her, které se nám nabízejí.

Teď vás čeká největší rival, České Budějovice. Jak se tedy připravit na Motor?
Musíme zlepšit zmiňované přesilovky a znovu získat střeleckou formu, také proměňovat šance. Na druhou stranu doladit i obranu, abychom nedostávali tolik gólů.

Za Rytíře už máte na kontě tři odehrané zápasy. Vyhovuje vám to tady?
Určitě vyhovuje, jsem tu moc spokojený. Vážím si toho, že tu mohu být, protože je tady parádní atmosféra i mančaft. Věřím, že postoupíme z play off až do baráže.

Lukáš Jůdl


Počasí Kladno

Předpověď počasí