Plavci nechali medaile soupeřům

Mistrovství republiky v plavání se obešlo bez kladenské účasti na stupních vítězů. Konečnou stanicí byla osmička nejlepších.

Plavci Medúzy Kladno Martin Zikmund a Matěj Pošmourný se přesto v nabité konkurenci neztratili. Matěj po své druhé disciplíně, 200 motýlek, musel ze zdravotních důvodů ze závodů odstoupit, a tak si zapsal jen velmi kvalitní účast v B finále na poloviční trati.

Martin se představil ve čtyřech disciplínách a ve všech se dostal mezi osmičku nejlepších. Nepodařilo se mu získat žádnou medaili, ale vzhledem k tréninkovým výpadkům, které zapříčinily zejména zdravotní komplikace, to byly slušné výkony.

Nejblíže medaili byl na trati 100 motýlek, kde skončil na čtvrtý. K „bramborové“ medaili přidal 5. místo na 200 volný způsob a dvakrát 6. místo na 50 a 100 volný způsob. MEDÚZA Kladno byla opět hodně vidět.

„Děkujeme všem partnerům, kteří nás podpořili, zejména TEPO s.r.o., a umožnili nám se kvalitně připravit,“ uvedl Martin Zikmund.