Rytíř Kubík dal gól Švédům a chce víc bruslit

O víkendu zažil svůj reprezentační debut. Sice se o něj na začátku sezony zajímali trenéři „devatenáctky“, ale povolali jej nakonec do „dvacítky“. Útočník Rytířů Adam Kubík (18) na turnaji čtyř zemí nasbíral cenné zkušenosti a připsal si i svou první branku v národním týmu.

Překvapila vás nominace, nebo jste ji očekával?
Byl jsem překvapený. Slyšel jsem o zájmu devatenáctky, ale nominaci do dvacítky jsem vůbec nečekal. 

Přepadla vás nervozita?
Nervózní jsem nebyl, jen jsem měl obavy z toho, co mě tam asi čeká. Po příjezdu ze mě obavy spadly, protože všechno v týmu i kolem něj bylo parádní. Nejvíc jsem si musel zvykat na styl hokeje, který je úplně jiný, než na jaký jsem zvyklý v Kladně. Ale po jednom zápase jsem se do toho dostal a myslím, že jsem všechno zvládnul. 

Na co jste si musel zvykat nejvíc?
Juniorský hokej je živelnější, víc se lítá, nejsme tak svázaní taktikou a trenér po nás chce něco jiného, než třeba já hraju v první lize. V juniorech se hodně napadá, v Kladně se hraje přeci jen takticky svázanější hokej. 

Chlapi jsou pomalejší?
To ne (směje se), to bych netvrdil. Jen mně připadá, že s chlapy mám na hru víc času. To v hurá hokeji ve dvacítce není.

Jak hodnotíte turnaj, ve kterém jste padli se Švédy i Rusy a přehráli jen Finy?
Se Švédy jsme hráli vyrovnaný hokej až do prodloužení, proti Rusům nám utekla druhá třetina, to jsme hráli špatně a s Finy jsme zase hráli celý zápas dobře. Jsem rád, že se mi podařilo proti Švédům skórovat. Náš kustod mi puk schoval, takže ho mám na památku doma. 

Jak proměníte nasbírané zkušenosti nyní v první lize?
Rád bych začal hrát zodpovědnější hokej směrem dozadu a musím víc bruslit.

Jan Murárik

adam se raduje

Adam se raduje po gólu Švédům. Foto: archiv AK

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí