Boxer Hořejšek: Chci vybojovat mistrovský pás

Do osmdesáti kilogramů váhy u nás lepšího boxera nenajdete. Profesionál Karel Hořejšek (34) zakončil loňský rok jasnou výhrou v prvním kole a v tom letošním na svůj velký zápas stále čeká. 

Vaši výhru v předposlední den v roce v pražské Lucerně média přešla takřka bez zájmu. Co to bylo za zápas?
Nabídli mi ho na poslední chvíli v rámci nějakého gala večera. Byl jsem rád, že si můžu zaboxovat, což jsem vždycky (usmívá se). Naposledy jsem stál v ringu v červnu v Německu. Bohužel, tak slabého soupeře, jako jsem měl v Lucerně, jsem v životě nepotkal. Ani nevím, jak se jmenoval, protože pořadatelé prý ke všemu spletli jeho jméno. Nejen že jsem se nezpotil, ale já se ani nezadýchal. Zápas neměl ani úroveň ostrého sparingu. V prvním kole bylo po všem…

Proč jste mezi Německem a Lucernou nikde nebojoval?
Přes prázdniny se neboxuje. V září se sezona začne trošku rozjíždět a v říjnu jsem marodil s průduškami. Tři týdny jsem nemohl pořádně trénovat. Když jsem se v listopadu opět pustil do pořádné přípravy, byl mimo hru zase můj manažer. A pak přišel prosinec a s ním jen ten pražský zápas. Byl jsem v prosinci připravený vystoupit na Noci válečníků, ale ta se neuskutečnila, takže mi odpadl parádní zápas o český mistrovský titul. Druhý půl rok se tedy moc nevydařil.

Očividně jste od Lucerny přibral. Kolik vám v těchto dnech váha ukázala?
Mám zhruba pět kilogramů nad svou soutěžní váhu, vážím téměř pětaosmdesát kilo. 

Chystáte se jít v devadesátce?
Kdepak (směje se). Je jen škoda, že není soutěžní váha kolem těch pětaosmdesáti, zkusil bych ji. Cítím se silný. Takhle mě čeká shazování těsně pod osmdesát kilo. Ale to až budu mít jistý zápas. Začnu dřít dvakrát denně. Teď tak intenzivně nemakám. Čtyřikrát týdně se chodím udržovat. Čekám, co se do konce ledna v termínovce objeví.

Jak je těžké sehnat v Česku soupeře?
To je v současné době skoro nemožné. Buď se mnou nikdo nechce boxovat, protože by prohrál, nebo ten zápas pořadatelé v řádech deseti tisíců korun nezaplatí. 

Proč si zápas o titul nezaplatíte a neuspořádáte sám, třeba v kladenské sportovní hale? Jistě byste ji zaplnil…
Tak jednoduché to zase není. Jelikož je to profesionální zápas, tak k tomu je podmínkou uspořádat gala večer bojových sportů, prostě show, aby mohl zápas být zapsán do oficiálního žebříčku. A tohle není moje parketa, to neumím. V amatérech je to jedno, jestli u toho jsou lidi. Už bych ale zápas o titul potřeboval, protože na prvním místě, tedy kousek nade mnou, je boxer, který je podle mého manažera pro mě tak na dvě kola… Zápasy mně chybí. Už se chci zase s někým pořádným štípat v ringu a už chci konečně vybojovat mistrovský pás. Jedno jestli republikový, nebo mezinárodní. Cítím, že na to mám. 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí