Kladno se zvedlo, v prodloužení ale na Kert Park nestačilo!

Finále hokejbalové extraligy se za vyrovnaného stavu přesunulo do Prahy. Ve třetím utkání to s kladenským Alpiqem nevypadalo vůbec dobře. Svěřenci trenéra Kadlece prohrávali už 0:3, ale toto manko zahladili. Za stavu 4:4 šel zápas do prodloužení. To lépe zvládli Pražané – rozhodl ho Kruček. Díky tomu Kert Park vede v sérii 2:1.

Kladno vstoupilo do utkání velmi dobře. Obrovskou šanci měl Kohout, ale ten ji neproměnil. O chvíli později trefil tyč obránce Šícha. Soupeř nabídl Kladnu i další šanci, kdy za faul Šperla bylo nařízeno samostatné střílení. To mohl proměnit Daniel Hnízdil, ale ani z toho úvodní branka nepadla.

Pravidlo nedáš – dostaneš, to znovu platilo i v tomto utkání. Slova se chopil Kert Park, který do konce první třetiny po dvou gólech Nýdla a brance Šperla vedl 3:0. 

Na začátku druhé části snížil gólové manko kladenský Michail Potěchin. To však byla pro Pražany výstraha. Skóre se snažil pojistit Tomáš Wróbel a povedlo se mu to. Jenže poté ukázali svěřenci Drahomíra Kadlece svou sílu. 

Od času 25:29 se Alpiq velmi zvedl. To se prosadil kanonýr Dominik Barnošák, po něm o necelé dvě minuty později zvedl ruce nad hlavu Martin Kohout a rychle bylo zase o co hrát. Kladnu se dokonce povedlo vyrovnat – šťastným střelcem byl Jan Pospíšil.

Zápas došel až do prodloužení. Ve druhé minutě prodloužení rozhodl jeden z nejlepších hokejbalistů na světě – Martin Kruček. Díky tomu vede pražský Kert Park v sérii 2:1 a odveta čeká oba celky už zítra.

Branky a nahrávky: 9. Nýdl (Kruček M., Fejfar), 12. Nýdl (Wróbel), 13. Šperl (Wróbel, Nýdl), 21. Wróbel (Pala), 47. Kruček M. (Roznberg) – 18. Potěchin (Barnošák, Šícha), 26. Barnošák (Šícha), 28. Kohout (Potěchin), 29. Pospíšil (Štěpáník, Kudela)

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Pospíšil, Dědič, Hasiman, Soukup, Rejthar – Šícha, Špaček, Štěpáník, Pražák, Kohout, Hnízdil, Ogurčák, Barnošák, Šrámek, Nosek, Novák, Potěchin, Majerníček

Lukáš Jůdl


Počasí Kladno

Předpověď počasí