Kladno ani letos titul nezískalo. Raduje se z něj pražský Kert Park!

Hokejbalisté Kladna skončili letos, stejně jako vloni, po extraligovém finále druzí. V minulém ročníku nestačili na vynikající Pardubice, letos na překvapení sezony – pražský Kert Park. Ve čtvrtém zápase série prohráli na hřišti v Lužinách 2:5 a na krk si tak pověsili pouze stříbrné medaile.

Už do včerejšího utkání vstoupil lépe Kert Park, stejně tak i dnes. Skóre se poprvé měnilo v desáté minutě, kdy Jirotku překonal Martin Suda. Od této trefy neutekla ani minuta, kdy se Pražané ujali už dvougólového vedení. Přesně z kruhů mířil Lukáš Plzák. Pasáž branek však nekončila. O další minutu později se rozvlnila síť znovu, tentokrát se už radovali kladenští hráči, prosadil se Martin Špaček.

Kladno se dralo za vyrovnáním, ale ze šancí nic nebylo. Naopak na druhé straně Kert Park potvrdil výbornou formu dalším gólem. Jirotku překonal Jan Nýdl. V čase 29:27 se už kladenský tým radoval ze snižující branky, ale ta nebyla pro přihrávku rukou uznána. Rozčílená střídačka Alpiqu tak musela sklopit hlavy a pokusit se o vstřelení jiného gólu.

Jenže Pražané byli dál na koni, a když se jim dostala šance přesilové hry čtyři na tři, nemýlili se. Autorem čtvrtého zásahu Kert Parku byl David Šperl. To už na tabuli svítila 38. minuta a se svěřenci Drahomíra Kadlece to už nevypadalo vůbec dobře. O snížení se ještě postaral Ogurčák. Alpiq však gólové manko už nedohnal a čtyři vteřiny před koncem zápasu ještě inkasoval gól na 2:5 do prázdné brány. O to se zasloužil talentovaný Fejfar a o mistrovi bylo definitivně rozhodnuto. 

Tím, kdo zvedl pohár za vítězství v letošním ročníku extraligy nad hlavu, je tak poprvé v historii HC Kert Park Praha. Kladno je podruhé za sebou druhé.

A ještě jedna zajímavost mimo hřiště. Brankář Filip Hájek se svým týmem do Prahy neodcestoval. V neděli v 11.20 hod. mu totiž na svět přišla dcera Natálka a on dal pochopitelně přednost rodině. Za celou redakci Vaše Kladno Filipovi i jeho manželce a tedy i novopečené mamince Veronice blahopřejeme.

Branky a nahrávky: 10. Suda (Vyskočil, Kovář), 11. Plzák (Kruček M.), 25. Nýdl (Wróbel, Fejfar), 38. Šperl (Nýdl, Fejfar), 45. Fejfar (Kruček M.) – 12. Špaček (Kudela), 41. Ogurčák (Barnošák)

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Majerníček) – Kudela, Pospíšil, Dědič (C), Haisman, Soukup, Rejthar, Šícha, Špaček, Štěpáník, Pražák, Kohout, Hnízdil D., Ogurčák, Barnošák, Nosek, Novák, Potěchin.

Lukáš Jůdl


Počasí Kladno

Předpověď počasí