Kladenští florbalisté opět neudrželi nejvyšší soutěž a sestupují

Sobotní utkání baráže o florbalovou Tipsport Superligu mezi domácími Kanonýry Kladno a hosty z České Lípy se ukázalo jako poslední v sérii. Jeho výsledek znamenal dvě změny. Kladno již není týmem superligy a Česká Lípa již nebude působit v první lize. Kanonýři prohráli vysoko 4:10, celou barážovou sérii ztratili poměrem 1:3 na zápasy a sestupují do 1. ligy.

Kanonýři Kladno – FBC PULLO TRADE Česká Lípa 4:10 (1:4, 1:1, 2:5)

O osudu utkání zřejmě rozhodla již úvodní třetina, kterou hosté ovládli poměrem 4:1. „Asi to byl zlomový moment utkání. Stav o tři góly po první třetině, když máme mečbol a oni vědí, že musí vyhrát, tak se hraje špatně. Asi na ně padla i trošku deka. My jsme se maličko báli, když jsme ve druhé třetině dostali gól na 2:4, měli jsme v sobě trochu pochybnosti, ale pak jsme zase odskočili a dá se říct, že tenhle zápas jsme si docela pohlídali,“ hodnotil po utkání českolipský patriot Štěpán Slaný.

Hráči Kladna většinu zápasu drželi míček na svých holích a vytvářeli si tlak. Góly však dávali hosté. Ve třetí třetině se ještě Kanonýrům podařilo snížit na 4:6, poté ale přišla série branek do opuštěné klece a se zápasem již nešlo nic dělat. „Už před baráží jsem říkal, že v téhle sérii rozhodne, kdo bude víc chtít. Kladno má lepší hráče na soupisce, ti kluci jsou ostřílení superligou, dokázali spoustu věcí. Několik hráčů bylo v reprezentaci, ale my jsme víc chtěli a myslím si, že jsme letos zaslouženě postoupili,“ uhodil hřebík na hlavičku Slaný.

Kanonýři nyní musí co nejrychleji setřást zklamání a pustit se do příprav na návrat do nejvyšší soutěže. „Je to samozřejmě zklamání. Ale vzhledem k průběhu sezony to není zas takové překvapení. Nebyli jsme připraveni jak po taktické, tak po fyzické stránce, abychom Českou Lípu vyřadili. Je to smutné, ale je to fakt. Můžeme udělat jediné. Vzít si z toho ponaučení a začít to dělat trochu jinak,“ hodnotil smutně kladenský útočník Ondřej Riebauer, který utkání absolvoval s přetrženým předním zkříženým vazem v koleni. Za týden jej čeká operace a půlroční pauza. Tak moc chtěl pro Kladno nejvyšší soutěž zachránit. Bohužel se to jemu, ani zbytku týmu, nepodařilo

Sestava Kladna: Pech (od 20. Cmíral) – Holčák, Cvrček, Přívara, Nushart, Louvar – Richtr O., Slivka, Soukup, Riebauer, Řehoř – Vaculčiak, Burian, Pertlík, Bednář, Klápa, Štechmüller, Schuller, Šťovíček

Branky a asistence Kladna: 13:39 Dušan Přívara (Jan Řehoř), 22:49 Jan Cvrček (bez asistence), 48:08 Marek Soukup (Ondřej Riebauer), 52:21 Michal Klápa (Jan Louvar)

Radek Šikola

sestup1

Českolipští fanoušci si z kladenské haly BIOS udělali postupový chrám


Počasí Kladno

Předpověď počasí