Rytíři na stadionu Energie na body nedosáhli

Hokejoví Rytíři podlehli na ledě Karlových Varů Energii 1:3 (1:1, 0:1, 0:1).

Kladenští hráči se museli kromě soupeře vypořádat také s nenápadnou nepřízní sudích. Jestliže v domácím utkání s Hradcem přehlíželi arbitři fauly až za hranicí pravidel, pak v Karlových Varech nezapískali zakázané uvolnění a poté uznali branku domácích…
„Kladno je bruslivé, hraje líbivě, Godla je opět skvělý, jen kdyby ty píšťalky lépe zněly…“ poznamenal po druhé třetině kladenský fotograf Jiří Hokův, který byl utkání osobně přítomen. Když už jsme u tohoto jména, jeho knihu fotografií uplynulých dvaceti pěti roků kladenského hokeje Kladýnko doporučujeme jako dárek pod stromeček.
Po čtyřiceti minutách možná i zásluhou „rozhodnosti“ rozhodčích rytíři museli opět dotahovat gólový náskok domácích. Ti se ujali vedení v deváté minutě, když Rachůnek zachytil kladenskou přihrávku a vyslal do gólové pozice Fleka. Rytíři vzápětí potvrdili, že jsou v současnosti v laufu. Kaut v jízdě nahodil puk na gólmana, objel bránu, puk se k němu vrátil a zkušenému útočníku nezbylo, než ho poslat do sítě. Střely na bránu po dvou periodách 27:23 z pohledu Varů.
V závěrečné třetině Karlovarští vedení navýšili po bleskovém výpadu do třetiny Kladna. Necelých pět minut před koncem videorozhodčí nepotvrdil hostům branku a těm se nepovedlo snížit brankový rozdíl ani při power play.
A jak si vedly týmy v tabulce kolem Kladna? Litvínov nechal bod Pardubicím, Zlín porazil Olomouc, Vítkovice nehrály a spolu s Pardubicemi jsou bodově za Rytíři. Ve čtvrtek 26. prosince hostí Kladno tým Vítkovic (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 9. Flek (T. Rachůnek), 27. Kohout (T. Mikúš, Koblasa), 52. T. Mikúš (Koblasa, Eminger) – 10. T. Kaut (Š. Bláha)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (C), Plutnar, D. Mikyska, Eminger, M. Rohan – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák (A), Černoch, O. Beránek – Šafář, Raška I, Vondráček – Koblasa, T. Mikúš, Kohout.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Zajíc, Kehar, Zelingr, Barinka (A), Romančík – Hovorka, Machač, Zikmund – O'Donnell, Stach, Bílek – Redlich, Melka, J. Strnad (C) – Š. Bláha, T. Kaut (A), Hajný.