Liberec odjel z Kladna s prázdnou, teď je na řadě Kometa

Rytíři Kladno vs. Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1). Kladno ztrácí na týmy na třináctém až desátém místě od čtyř do šesti bodů.

Jak je v této sezoně zvykem, první minuta v zápasech Kladna patří soupeřům. Výjimku neudělal ani Liberec, který na prvních šedesát vteřin přišpendlil domácí v jejich polovině hřiště. Jen co se rytíři ze sevření vymanili, překonali na druhé straně Kváču. Plekanec zkušeně počkal až Indrák najede mezi kruhy a zpoza brány mu nahrál tak, že mladý rytíř svou šanci proměnit prostě musel...
Úvodní dějství na straně kladenského celku režíroval jak ze střídačky, tak na ledě, majitel klubu a světový rekordman v počtu gólů Jaromír Jágr. Další extraligový bod si bez jednoho dne tři týdny před svými 51. narozeninami připsal za přihrávku na gól Zikmundovi. Do desáté minuty si tak rytíři vypracovali luxusní náskok. Ten sice v poslední části utkání ztratili, ale hosty k vážnému ohrožení Brízgaly nepustili.
V pátek se Rytíři doma střetnou s brněnskou Kometou (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 4. Indrák (Plekanec), 9. Zikmund (M. Procházka), 49. Dotchin (M. Procházka) – 31. Kolmann (Melancon, Flynn), 49. Balinskis (Melancon, Birner).
Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Indrák – Brodecki, Filip, Beran – M. Procházka, Zikmund (A), Jágr – Melka, Pytlík, O. Bláha II.
Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Dlouhý.
Diváků: 2000.

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí