Kladno dostalo doma další příděl

Rytíři Kladno vs. Bílí Tygři Liberec 3:6 (1:1, 2:1, 0:4). Kladenský tým se v extraligové tabulce stále drží na hraně předkola play off.

Dvě třetiny z ochozů stadionu ozývalo „Adam Brízgala, Adam Brízgala“. Kladenský gólman čtyřicet minut čaroval, ovšem do posledního dějství by mu ani kouzelná hůlka nepomohla. Liberec je podle výsledků z posledních kol v současné době ve slušné formě. Obě úvodní dějství mu však rytíři byli více než důstojným soupeřem. Tři vstřelené góly a dvě nastřelené tyčky svědčí o velké útočné chuti. „Někdy chodí až moc všichni dopředu a pak nám tygři ujíždějí sami na gólmana,“ poznamenal bývalý kladenský bek Jan Kruliš. Brízgala toho hodně zlikvidoval, a když domácí fanoušky rozjásali rytíři brankami v početní převaze i v oslabení, zdálo se, že se před dlouhou pauzou kladenský tým usadí pevněji na příčkách předkola play off...
Po druhém návratu z kabin se ale z pohledu hostitelů začal opakovat scénář z utkání s Pardubicemi. Tehdy také Kladno drželo dvě třetiny se soupeřem krok, v té třetí pak dostalo čtyři góly...
Další zápas, po reprezentační přestávce, sehrají rytíři na ledě Brna (17. 11.).

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Frolík – Strnad (A), Babka, Jarůšek – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka.
Bílí Tygři Liberec: D. Král (Schnattinger) – McCoshen, Knot, Budík, Melancon, Ivan, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Klíma – Pekař, Šír, Dlouhý.
Branky a nahrávky: 1. Kusý (Klepiš, Tralmaks), 23. Strnad (Hejda), 34. Klepiš (Dotchin, Kusý) – 5. Filippi (Vlach), 35. Rychlovský (Filippi), 42. Vlach (Klíma, Pérez), 44. Bulíř (Rychlovský, Knot), 45. Rychlovský (Vlach), 58. Rychlovský.
Diváků: 2739.