Rytíř Tenkrát: Do play off musíme jít s pokorou a bojovat!

Ikona Rytířů útočník Petr Tenkrát (39) prožil, podobně jako několik dalších kladenských hokejistů v dresu Ústí nad Labem, loni podivuhodně úspěšnou sezonu. S podceňovaným týmem došel až do semifinále play off. Jedním z mužstev, které přitom vyřadili, byli právě Rytíři. Nyní by chtěl jistě prožít sezonu mnohem úspěšnější. Ovšem v prvním kole se Kladnu v neděli postaví právě ústecký Slovan. 

Usmál jste se, když jste se v kabině dozvěděli, proti komu budete čtvrtfinále hrát?
Ani ne, já už předem říkal, že je mi to jedno, kdo nás v prvním kole potká. To je play off a je úplně lhostejné, na koho narazíme. 

To samé jste si říkal loni, když na Ústí čekalo Kladno?
(usmívá se) Myslím si, že jo. Ale abych takové věci prožíval, na to už jsem přeci jen trochu starý. Pro mě je soupeř v play off jen soupeřem, kterého chci vyřadit a na jménu nezáleží. 

Jak vzpomínáte na loňskou sérii s Kladnem?
Pamatuju si, že jsme se dobře nastartovali postupem z předkola. Pak jsme proti Kladnu jen hráli náš hokej, a to, co nám Kladno dovolilo. Proto jsme byli úspěšní.

Může stejná situace nastat znovu?
Musíme počítat s tím, že Ústí do toho opět půjde uvolněně. A opět bude záležet na nás, co jim dovolíme. Zdůrazňuji, že v Ústí jsou výborní kvalitní hráči, kteří moc dobře vědí, jak se play off hraje! Do play off musíme jít s pokorou a bojovat. Máme sílu, ale jakmile nebudeme bojovat, tak nemůže přijít úspěch. Play off se musí hrát pořád na bomby. Nemůže si nikdo myslet, že Ústí se dá jen tak přejet. 

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí