Trenér Kopecký: Na úzkém hřišti se přesilovky hrají těžce

Na tiskovou konferenci po vítězném utkání dorazil asistent trenéra Jiří Kopecký s úlevou v hlase. Rytíři přehráli ve čtvrtfinále play off Slovan 3:1, ale jednoznačné to rozhodně nebylo. Dnes je na programu druhé střetnutí (18.00 h.).

Největší obavy jste před začátkem série měli ze soupeřových přesilovek. Ty však podle představ hráčů Ústí "nechodily". Byla to pro vás úleva?
Úleva se dostavila po každé jejich ubráněné přesilovce. Přeci jen jejich síla bude na domácí ploše, která je proti té naší opravdu veliká. U nás se přesilovky hrají těžce. My sehráli dobře jednu, Ústí taky.

Ústečtí hráči měli na úzkém kladenském kluzišti poměrně dost samostatných úniků. Proč se do nich dostávali?
Neřekl bych, že se dostávali do většího množství úniků. Bavme se o posledních pěti minutách druhé třetiny, jiné mimořádně nebezpečné úniky neměli. Ve třetí třetině podle mého názoru žádný.

Podle některých názorů na tribuně se hosté v pěti na pět dostávali do útočného pásma lehce. Připadalo vám to také tak ze střídačky?
I mně se občas zdálo, že se k nám dostávají až příliš lehce. Ze začátku utkání a v závěru druhé třetiny jsme propadali.

Cikánek v brance Rytířů chytal velmi dobře. Jak jste vybírali brankáře pro první zápas play off?
Na Lukáše vyšla jednoduše řada (usmívá se).