Zdeněk Hrabě: Hokejové Kladno musí hrát se stabilním kádrem

Ve své nejslavnější době odehrál v dresu Kladna dvě semifinále play off a hokejovou kariéru zakončil mistrovským titulem. Bývalý útočník Zdeněk Hrabě starší poté stál několik sezon na střídačce jako trenér, nebo pracoval jako ředitel kladenského zimního stadionu. V současnosti v jeho ochozech pravidelně sleduje zápasy Rytířů. I jemu skončila kladenská sezona předčasně. 

Jak ji pro sebe zhodnotil?
Zpočátku se mně Rytíři vůbec nelíbili, pak to bylo lepší, ale pořád jsem neviděl extraligové výkony. Když jsem v uplynulé sezoně porovnával zápasy v extralize s první ligou, nemohl jsem si nevšimnout, jak moc se jejich úroveň od sebe vzdaluje. Kvalitní prvoligový tým má jednu dobrou lajnu, nebo pětku, ale v extralize to jsou většinou tři kvalitní lajny a i ta čtvrtá by v první lize mnohdy vyčnívala. A to v souvislosti s extraligou hovořím o relativně mladých hráčích. Kdežto třeba v Kladně jsou na předních místech kanadského bodování veteráni. Když se objeví jeden mladý šikovný hráč, je po sezoně pryč. Podle mne ten rozdíl mezi extraligou a první ligou ještě vzroste.

Říkal jste si na konci základní části nebo už v play off, že by se Kladno do baráže mohlo konečně probojovat a pak z ní proniknout do extraligy?
Neřekl jsem si to ani jednou a není to jen můj názor. Se mnou na tribuně sedává při domácích zápasech několik bývalých kladenských hráčů. Kdybychom se do baráže dostali, tak jsme si říkali, že přes Karlovy Vary to asi nepůjde a u Pardubic by záleželo na tom, jaká zrovna bude v klubu i v týmu atmosféra. Při jejich pohodě bychom měli minimální šance poslat je místo nás do první ligy. Ale baráž se nedá předpovídat takhle dopředu. Třeba bychom se mýlili a ono by to vyšlo. To samé, co teď říkám o Kladnu, tvrdím i o Českých Budějovicích a Jihlavě. Podle mne moc šancí nemají.

Počítal jste s vyřazením Jihlavy v semifinále?
Na sto procent... Bohužel, každým takovým zaváháním jméno kladenského hokeje pomalu slábne. Od nás hráči odcházejí, k nám nechodí natrvalo. V extralize je spousta kladenských odchovanců, o kterých víme, je o nich slyšet. Je mi jasné, že je to o penězích a udržet je stojí těch peněz na kladenské poměry asi příliš. Nevím, neslyšel jsem, co teď bude. Ale Kladno potřebuje stabilní kádr na dvě tři sezony, doplňovaný o "jednotlivce". Jestliže zase vyměníme až patnáct hokejistů za jiné, tak zase budeme v podobné situaci, co poslední sezony. Kladno, které chce myslet na extraligu, musí hrát se stabilním kádrem. 

Jan Murárik

Foto: hc-kladno.cz

 

 

 

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí