Rytíři porazili Prostějov, k postupu potřebují ještě jedno vítězství

Kladenští hokejisté dokázali otočit zápas a porazili Prostějov 3:2 (1:2, 2:0, 0:0).

Do zápasu vstoupili Rytíři bez Jaromíra Jágra, Patrika Machače, Romana Přikryla a Jurije Repeho. Domácí se po úvodním vhazování tlačili do útočného pásma, ale Neužila překonat nedokázali. Na druhé straně hosté dokázali dopravit puk za záda kladenského brankáře. Kladno se pokoušelo srovnat stav, ale recept na prostějovského brankáře nenašlo. Jestřábi potrestali chyby Rytířů dalším gólem. 12 sekund před koncem první třetiny domácí snížili stav díky střele Tomáše Redlicha.

Do druhé třetiny vlétli Rytíři naplno. Nejprve srovnal stav David Tůma a vzápětí poslal Kladno do vedení Ladislav Zikmund. Rytíři byli ve druhé dvacetiminutovce jasně lepším týmem.

Úvod posledního dějství přinesl přesilovou hru domácích, ale bez vstřelené branky. Rytíři měli obrovské šance, které bohužel proměnit nedokázali. Na druhé straně Cikánek dnes chytal opravdu výborně, několikrát překazil Prostějovu jasnou branku. Ke konci zápasu se při střetu se soupeřem zranil Petr Hořava.

Šestý zápas play off se odehraje ve čtvrtek 8. března v Prostějově od 18.00 h.

Branky a nahrávky: 20. T. Redlich (D. Kružík, T. Kaut), 24. D. Tůma (J. Kloz, A. Kubík), 25. L. Zikmund (L. Svedlund) - 3. Nouza (Divíšek), 13. Nouza (Divíšek)

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Kehar, Štindl, Hořava, Lenďák, Zelingr, Štich – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Kuryanov, Tůma – Hořava, Svedlund, Zikmund – Strnad, Kubík, Pekr – Patyk.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – Drtina, Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, Holík – Starý, Divíšek, Nouza – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Dvořáček, Meidl, Švarc – Zabloudil, Prokeš, Fiala.