Lukášův brejk: 5. zápas čtvrtfinále? Kladno snad letos lépe nehrálo!

V útrobách kladenského stadionu byla slyšet na výkon Rytířů v pátém čtvrtfinále jen slova chvály. A zaslouženě. Kladno opravdu předvedlo vynikající výkon. Hráči hráli obětavě, důrazně a využívali šance. Navíc zvládli výborně závěr, kdy celkem bez problémů uhlídali jednogólový náskok.

Velkou pochvalu si (nejen za poslední zápas) zaslouží Lukáš Cikánek. Ten si poradil i s vyloženou šancí, která by vedla k vyrovnání na 3:3. Mám na mysli situaci, kdy Divíšek nahrával před bránu volnému Drtinovi. 

Jediné, co se dá týmu vytknout, je hra, kterou Rytíři předvedli v první třetině. V té byl Prostějov jasně lepší, ale bylo vidět, jak Jestřáby srazila branka, která padla pár vteřin před koncem první části, kterou dal Tomáš Redlich.

Teď Kladno vyrazí na šestý zápas zase do Prostějova. Tam to lehké nebude, ale věřím, že když Rytíři naváží na výkon z úterka, tak mohou venku sérii ukončit. Ostatně, udělali proto už velmi důležitý krok, když doma uspěli. Pokud by prohráli, mohlo by je to hodně psychicky srazit. 

Lukáš Jůdl

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí