Kladenští volejbalisté řeší posily

Začnou Kladenští orli sezonu s novým nahrávačem i univerzálem? Kdo je nový v týmu? Otázky Vašemu Kladnu zodpověděl trenér orlů Milan Fortuník.

"Musím uklidnit naše fanoušky včetně těch z řad čtenářů Vašeho Kladna, že na rozdíl od minulých sezon máme už teď sestavu na další sezonu poměrně dobře poskládanou," usmívá se kladenský kouč a dodává, že doby, kdy třeba čtrnáct dnů před extraligu neměl tým nahrávače, jsou dávno pryč.

Co se nemění, to je postavení klubu vůči extraligovým rivalům z absolutní české špičky. V porovnání s Českými Budějovicemi, Karlovarskem, Libercem či Brnem zůstává Kladno "chudým příbuzným". "Pořád není možné ukázat na někoho a říct, toho bereme. Takový rozpočet nemáme, tudíž musíme pečlivě vybírat," uvádí Fortuník. Přesto má například univerzál Sergej Baranov zájem u orlů zůstat a Habr vyjednává o možném pokračování orlího angažmá

"Hráči, které v současné době oslovujeme, by nás měli vrátit k rychlé hře, jež Kladno v dobách nedávných zdobila. Velká část viny, proč jsme tak většinu uplynulé sezony nehráli, padá na nás, na trenéry. Zpětně vidím, že jsme měli na mužstvo být přísnější a důslednější. Mužstvo nebylo schopné soustavně dobře kombinovat, čímž postupem času vznikala nedůvěra mezi nahrávačem a útočníky. Kvůli tomu, bohužel, naše výkony měly sestupnou tendenci," vysvětluje trenér, který Kladno dovedl k výhře v Českém poháru a dvěma stříbrným extraligovým medailím. "Víme, na co máme peníze a u nás nepůjde většina klubového rozpočtu na platy hráčů áčka, jak to je v některých jiných klubech či sportech v Česku zvykem. Rád bych totiž měl peníze i na další trenéry mládeže a zvýšil komfort našich fanoušků při utkáních," uvažuje "Forbes". 

S konkrétními jmény nováčků v tuto chvíli kladenský klub šetří. V těchto dnech je jisté, že se nevrátí nahrávač Matt West. Ten získal zajímavou smlouvu ve Francii. Oblíbený nahrávač Dan van Haarlem se rozhlíží v zahraničí, i když obnova jednání s Kladnem není vyloučena. "Je to stále jedna z našich variant," doplnil Fortuník. Ve volejbalových kuloárech se hovoří i o možném příletu jistého srbského hráče napojeného na orla Vemiče. Podle informací Vašeho Kladna by se z jižní Evropy v Kladně někdo měl objevit.

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí