Volejbalisté hrají s Beskydy. Kladno má lepší individuality

Kladenští orli dnes cestují k druhému extraligovému kolu do Frýdku Místku, kde se v podvečer utkají s týmem Beskyd (17.00). 

Po prvním kole ze statistik vyplývá, že Kladenští orli disponují výraznějšími individualitami. Sice s Prahou doma prohráli 2:3 a Beskydy, také doma, porazily Brno 3:1, výrazněji v číslech úspěšnosti však lépe vycházejí hráči Kladna. 

Mezi libery, hráči na příjmu, je v celkové tabulce kladenský Moník na druhém místě. Beskydské libero se do zveřejněné tabulky volejbalového svazu nedostalo. V kategorii smečařů je z orlů nejlépe umístěný, na třináctém místě, Vemič. Z týmu dnešního soupeře orlů opět v tabulce na stránkách svazu nenajdeme do pětadvacátého místa ani jednoho. 

Stejná situace je u univerzálů, neboli diagonálních hráčů. V tabulce mají orli na třetí příčce Okošanoviče, na jedenácté pak Kuboše. Prvním, kdo se z beskydského klubu Black Volley do celkového hodnocení prosadil, je blokař Široký, podle trenéra Kladna Milana Fortuníka zřejmě největší osobnost moravského mužstva. Bývalý hráč Karlovarska je mezi blokaři na šestém místě. Ovšem na třetí příčce průběžné tabulky sídlí orel Zajíček, na jedenácté Sobotka a na třinácté Mikulenka...

Dnes by tedy mělo spíše než na individuálních schopnostech záležet na tom, jak se opory Kladna dokážou semknout jako parta, která by teoreticky měla nováčka soutěže porazit za tři body.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí