Trenér Fortuník: Vybíráme pečlivě nahrávače

Milan Fortuník (52) je po víkendu nejlepším trenérem českého volejbalu. Kouč, který dovedl svůj tým do finále extraligy a vyhrál s ním Český pohár, přihlásí Kladno do evropské soutěže CEV, staví nový mančaft a vystoupí ve čtvrtek večer v Selátku v show Lubomíra Ryse.

Přivedl jste zatím v poměrech české extraligy velmi dobré hráče Šulistu, Moníka a Sobotku. Tvoříte sestavu podle vašich představ?
Samozřejmě představy mám ve sférách nejlepších hvězd světového volejbalu, ale to asi každý trenér. Nicméně tým, který nyní tvoříme, skládáme podle našich představ. S kvalitou na jednotlivé posty jsme spokojení. Co nejrychleji chci mít jasno o novém nahrávači za van Haarlema. V těchto dnech vybíráme z tří cizinců, uvidíme, jestli někoho z nich opravdu vybereme. Já bych to rád vyřešil co nejdřív. Je to pro nás klíčový post. Naše představa je, že bychom měli s novým týmem hrát semifinále play off a v té další opět bojovat o titul.

Kdy budeme znát soupeře pro evropskou ligu?
Termín losování v tuto chvíli neznám, jen je jasné, že soutěž CEV hrát chceme. 

Ve Zlatém selátku se zúčastníte Decentního večera „Čužáka“ Ryse. Pokud vás vyzve k sobě na podium, zahrajete publiku na kytaru? 
Nevím, že bych měl jít na podium. Pan Rys se prý na našich zápasech bavil a pozval mě, abych se tentokrát bavil já. Třeba si to rozmyslí a nebude chtít mojí přítomností na podiu ponižovat úroveň večera (směje se).

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí