Kalamitu na cestách způsobili údržbáři

Takhle to v Kladně na sněhu už dlouho neklouzalo. Údržbářům silnic se zřejmě sešlo vše špatné v jeden okamžik, a tak jsme se takřka celou středu v Kladně brodili sněhem jak auty, tak pěšmo.

„Omlouváme se všem Kladenským a slibujeme, že uděláme vše pro to, aby se situace se sněhovou kalamitou na cestách ve městě neopakovala. Máme posily jak v technice, tak v personálu,“ řekl Vašemu Kladnu Bořivoj Chytrý, šéf provozu společnosti AVE, která se stará o čistotu cest i likvidaci sněhové nadílky. Situace začínala být v jednu chvíli vážná. Po uklízecích četách či technice byste v ulicích města odpoledne totiž marně pátrali. A náprava byla v nedohlednu. 

Primátor města Milan Volf dokonce zvažoval vypovězení smlouvy mezi městem a společností. „Od prvních hodin sněžení se snažíme apelovat na zlepšení prováděné zimní údržby, proto jsme okamžitě vstoupili do kontaktu s dispečinkem společnosti AVE. Přesto nedošlo k adekvátní nápravě. Až po mnoha urgencích společnost AVE dnes v poledne přistoupila na požadavky města. V první řadě musí dojít ke změně posypového materiálu, okamžitému nasazení více vozů, kartáčování komunikací a shrabání sněhové břečky,“ uvedla ve středu odpoledne Lenka Růžková, mluvčí města. Jak se údržbě cest povedlo zjednat nápravu, posuďte sami, než začne sníh ve velkém tát v důsledku přicházející oblevy a na leden vysokých teplot.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí