Vodárny opět bojují proti podvodníkům, kteří vybírají fiktivní nedoplatky

Podvodníci, vydávající se za pracovníky Středočeských vodáren, a.s. (SVAS), se jménem vodáren domáhají vstupu do objektů s tím, že v předstihu jdou vybrat nedoplatky za vodné. Každoročně tak zneužívají důvěru a neznalost zejména starších lidí.

Poslední případ se stal včera v Libiši u Neratovic. Pán oblečený v pracovním oděvu oslovil starší paní s tím, že je pracovník vodáren a v předstihu jde vyzvednout nedoplatek za vodu, fakturu prý obdrží později. Seniorka požadovala předložit průkaz, který se jí mihl před obličejem, i tak jej s důvěrou vpustila do objektu ke kontrole vodoměru. Podvodník zkontroloval jeho stav a poté jí rychle vypočítal údajný nedoplatek ve výši 200 Kč. Paní zaplatila, a když požadovala doklad o zaplacení, byl jí vydán pouze papír bez jakýchkoliv identifikačních údajů a s přijatou částkou a telefonním číslem. Když požadovala daňový doklad, bylo jí řečeno, že jej dostane poštou. Po odchodu podvodníka majitelka nemovitosti pojala podezření při pohledu na tzv. potvrzení a zavolala na uvedené číslo, které ovšem neexistovalo. Jakmile si uvědomila, že udělala chybu, zkontaktovala vodárenké call centrum, aby varovala ostatní odběratele před podvodníky.

"Upozorňujeme naše zákazníky, že v žádném případě naši pracovníci v místě jejich bydliště nepřijímají případné nedoplatky a ani nevrací přeplatky. Středočeské vodárny nejdříve zasílají faktury, kde se zákazník dozví, zda má přeplatek či nedoplatek. Odběratelé SVAS mohou případné nedoplatky zaplatit na zákaznickém centru vodárny v Kladně či Mělníce nebo prostřednictvím terminálu Sazky, bankovním převodem či na poště. Vodárna přeplatky vrací pouze poštovní poukázkou," sdělila Lenka Kozlová, tisková mluvčí SVAS.

SVAS doporučují zákazníkům, aby požadovali vždy na zaměstnanci SVAS předložení identifikační karty, kde jsou uvedeny údaje pracovníka vodárny. A k ověření totožnosti pracovníka vodáren využili telefonní číslo call centra společnosti - 840 121 121, na které se lze dovolat 24 hodin denně.

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí