Přibylo nové parkování v Rabasce

V první etapě město vybudovalo 12 nových parkovacích míst včetně přilehlé obslužné komunikace a části chodníků. Dále byly nainstalovány tři nové lampy veřejného osvětlení a pět stromů mezi parkovací pásy.

Zásadně byla upravena trasa pro pěší na základě podnětů občanů žijících v této části ulice. I proto mohly zaniknout dva původní přechody pro chodce, které spojovala šikmá pěšina mezi parkovacími pásy, čímž přibylo dalších 7 parkovacích míst. Stavební práce byly dokončeny před vánočními svátky. Za vhodných klimatických podmínek se ještě doplní a upraví vodorovné dopravní značení.

Kontejnery pro komunální odpad zůstanou nově na protilehlé straně u podélného chodníku a tím také přibude několik parkovacích míst.

Na 1. etapu naváže 2. etapa, při které dojde k revitalizaci chodníků, zeleně a rozšíření parkovacích pásů v celé ulici Václava Rabase.

Jak jsme již zmínili, k této rozsáhlejší části je možné podávat návrhy a připomínky vyplněním dotazníku na stránkách www.mestokladno.cz, v sekci aktuality „Pomozte zlepšit okolí ulice Václava Rabase“. K 2. etapě bližší informace podá Ing. arch. Anna Anděrová, kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 702 170 008.

Jan Murárik

rabaska12

Dvanáct nových parkovacích míst

rabaskazulice

Z ulice zmizela telefonní budka

planrabaska

Plán úprav

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí