Jiří Stejskal: Nikdy jsem se necítil tak dobře

V první polovině osmdesátých let v Kladně zakládal sportovní gymnázium a působí v něm dodnes! Před čtyřmi roky odešel z funkce ředitele a od té doby učí tělesnou výchovu s teorii sportovní přípravy. Odjakživa se navíc pohybuje kolem hokeje a u veteránské reprezentace je zařazen jako kustod. Ovšem nejvíce se ve sportu proslavil jako musher. Jiří Stejskal právě dnes slaví sedmdesát narozeniny.

Nedávno jsme vám gratulovali k šedesátinám. Máte pocit, že těch deset roků uteklo rychle?
Hrozně rychle (směje se), protože jsem po té šedesátce začal žít hodně aktivně. Ve škole jsem po odchodu do důchodu na částečný úvazek a zbyla mi spousta volného času na mé aktivity. Zažívám svou zlatou éru života.

Zlatou éru podle posledních zpráv zažíváte také coby musher se svými husky...
To je pravda. Tahle sezona byla moje nejlepší. Na mistrovství republiky i Evropy jsem skončil do šestého místa, ve sprintérském závodě na republice čtvrtý, což pokládám za velký úspěch, protože se na obou podnicích sešla těžká konkurence. Pak jsem, poprvé v životě, jel extrémní Šediváčkův long a dojel ho na pátém místě. Takže jsem maximálně spokojený i na téhle životní cestě.

Jak to, že ve svém věku všechny své aktivity udýcháte?
Začal jsem chodit do posilovny, běhal jsem, denně jsem jezdil na rotopedu. A hlavně jsem výrazně zhubl. Nikdy jsem se tak dobře necítil, jako v současné době (usmívá se). Cítím se mladě.

Co ještě máte před sebou?
Jako musher chci závodit, do kdy to půjde.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí