Týden vědmy Johany. Lvi, nezapomínejte na sex!

Hvězdy a karty prý nelžou... Podívali jsme se proto společně s vědmou Johanou na to, co nás čeká příští týden.

Slunce vstupuje do znamení Blíženců 21. 5. v 9.59 hodin (letního času)

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU – BLÍŽENCI (GEMINI)

Symbolem Blíženců, třetího znamení zvěrokruhu, jsou dva kusy dřeva svázané dohromady jako výraz nepřetržitého konfliktu protichůdných mentálních procesů. V souhvězdí Gemini najdeme oba Dioskury, dvojčata Castora s Polluxem, syny Jupitera a Lédy, kteří bývají také spojováni se zakladateli Říma Romulem a Remem. Souhvězdí Lupus představuje vlčici, která oba blížence odkojila. Podle jiných výkladů jsou tato dvojčata spojována s Herkulem a Apollónem nebo s Triptolemem a Iasiónem. Arabové popisují Blížence jako párek pávů. Slunce stoji ve znamení Blíženců každoročně od 21. května do 20. června. Je to znamení vzdušného živlu, je pozitivní a podvojné. Tomuto rozpolcenému slunečnímu znamení vládne Merkur. Průvodním jevem Blíženců je dvojaká povaha. Ačkoliv případy rozštěpení osobnosti jsou relativně vzácné, blíženecká mysl utíká k rozporům, klidně dokáží přeskakovat z horkého na ledové jako rozhoupané kyvadlo. Mají břitký, intuitivní intelekt. Jejich soustředění je chvíli sice intenzivní, ale nemá dlouhého trvání. Člověk narozený ve znamení Blíženců dokáže být přizpůsobivý, všestranný, praktický, sdílný, intelektuální, pohyblivý a milující změny. Může být ale i povrchní, upovídaný, nepřesný, nesoustředěný, silně nervózní a intrikářský. Jeho myšlení je obvykle rychlé, ale povrchní. Má rád změny, rád cestuje. V povolání je všestranný, ale těkavý. V manželství nebývá příliš věrný. Jeho rodinný život je obvykle nešťastný. Finanční poměry jsou kolísavé. Uplatnění může najít v povoláních, které přinášejí změnu a příležitost komunikovat s lidmi. Proto jsou Blíženci dobrými obchodníky, pojišťovacími agenty, novináři, překladateli či herci. Blíženci se dobře shodují s Býky a Střelci.
Jednou z nejsilnějších kombinací zvěrokruhu je spojení Blížence s Rakem. V lásce a manželství se k sobě výborně hodí Blíženci s Vahami a stejně tak Blíženci s Vodnářem. Právě moc se nedoporučuje spojení Blížence a Berana. Beran bude velmi brzo unaven neustálým řešením otázek Blížence. Blíženci střídavě ovládají národy Belgie, Súdánu a Spojených států, dále pak západní země Británie, Arménii a Sardinii. Mezi města ovládaná znamením Blíženců patří Londýn, Lovaň, Norimberk a Versailles.

 

 

Beran 21. 3. – 20. 4.
Mírné zmatky zaznamenáte v první polovině týdne v zaměstnání. Bude zřejmé, že nadřízení vlastně nevědí, co chtějí. Tím se nenechte vystresovat a hlavně, nereagujte na nabídku kolegů zajít chaos zapít ostřejším mokem. Po alkoholu byste byl/a jako neřízená střela. 
Ve druhé polovině týdne budete ve formě. Slovně začnete perlit, vtipkovat budete v práci i doma. V neděli nechoďte do míst, kde to pořádně neznáte, jinak zabloudíte, karty nevylučují ani zranění. Snažte se méně zatěžovat pravou část těla, těžké kabely či nerovnoměrně nošené nákupní tašky u vás mohou vyvolat problémy s páteří. 
Čísla do loterie: 5, 11, 23, 30, 36, 39

Býk 21. 4. – 20. 5.
Sladit zaměstnání a povinnosti na domácí půdě bude pro vás problém v první polovině týdne. V zaměstnání na vás budou nakládat čím dál víc, doma si budou stěžovat, že vás vidí jenom u snídaně, což bude náročné jak na psychiku, tak i na fyzičku. V druhé polovině týdne si můžete začít prozpěvovat radostí, protože se vám začne dařit ve finanční oblasti, a to vám umožní začít likvidovat případné dluhy, a navíc uděláte rodině radost koupí věci, po které všichni toužíte již několik týdnů. Dobrá rada: sázejte v tomto týdnu na svůj vlastní rozum, cizí rady vyslechněte, ale dělejte si věci podle svého uvážení. Někde vám totiž možná i záměrně poskytnou mylnou informaci. Pokud půjdete o víkendu někam na skleničku, dávejte přednost spíše červenému vínu než pivu. Červené víno totiž obsahuje výrazné množství látek podporující mimo jiné srdeční činnost.
Čísla do loterie: 2, 4, 14, 17, 29, 47

Blíženci 21. 5. – 21. 6.
Lidé narozeni ve znamení Blíženců jsou rození diskutéři. Baví je poznávat názory a myšlenky jiných lidí, rozšiřovat si obzory a srovnávat jednotlivé ideje mezi sebou. Ve svém životě rádi hledají nové zajímavé a perspektivní směry a díky své intelektuální aktivitě pomáhají také ostatním k tomu, aby se seznámili se širokými možnostmi, které svět nabízí. Dokáží si dlouhé hodiny povídat o abstraktních věcech nebo o „nesmrtelnosti chrousta“, ale není to ztráta času, jejich rolí totiž je obohatit všechny zúčastněné o nový pohled na věci a otevřít světu nové obzory.
Příští týden si ostřížím zrakem hlídejte svůj majetek a pečujte o své zdraví. Úraz by vám udělal pořádnou čáru přes rozpočet, stejně tak jako ztráta kreditní karty. Své srdce si hýčkejte pomalými procházkami na čerstvém vzduchu, méně kuřte, a ledvinám prospějete, když místo kávy budete pít zelený čaj. A když vás naštve někdo z přátel, nehudrejte, protože to bude výsledkem toho, že neumíte říkat "NE" a tentokrát vám někdo ze známých svými nároky přeroste přes hlavu. Tak si dejte pozor, ke komu směřují vaše dobré skutky, abyste na vlastní kůži nepocítil/a staré rčení, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. 
Čísla do loterie: 1, 9, 20, 30, 36, 39

Rak 22. 6. – 22. 7.
Dejte si v první polovině týdne oddych, za ničím se nežeňte, zbytečně byste plýtval/a energií a výsledek by byl nulový. Naopak choďte na procházky, zajděte si i do sauny, protože můžete propadat apatii, negativním emocím, ale když se nějak zabavíte, splín a únava nad vámi nezískají moc. Druhá polovina týdne již nebude žádná „flákárna“ a vy se pěkně zapotíte.  Možná budete muset dojíždět na pracovní školení, nebo vás čekají nějaké zkoušky, na které se již delší dobu připravujete. Nervozita stoupá a obavy se stupňují. Hvězdy jsou vám však nakloněny a vše dopadne skvěle.  
Ke konci týdne naberete druhý dech, už i proto, že rodina vám poskytne skvělé zázemí. Dobrá rada: zařaďte do svého jídelníčku i potraviny s Omega 3 mastnými kyselinami (mořské ryby, řasy či avokádo a lněné semínko aj.), které umí bojovat proti napětí a též podporují kvalitu spánku. Tyto látky lze tělu dodat i ve formě potravinových doplňků, neboť jejich využitelnost ze stravy bývá nižší než potřebná denní dávka. V každém případě je potřeba mít dostatečný pitný režim.
Čísla do loterie: 9, 20, 27, 35, 47, 49

Lev 23. 7. – 23. 8.
V pondělí se snažte dorazit do zaměstnání s předstihem, prostě si udělejte časovou rezervu. Jinak si na vás nadřízení zasednou a naloží na vás tolik povinností, že uprostřed týdne nebudete vědět kam dřív skočit, a skončit to může naprostým vyčerpáním. Ve středu je možné, že vaši péči budou vyžadovat třeba starší rodiče, kteří už si sami se vším neporadí. Pátek věnujte nákupům, nové boty již skutečně potřebujete. Od soboty do neděle se věnujte svému zdraví a také si řádně odpočiňte. I povalování v posteli má svoje kouzlo, protože když to propojíte se sexem, můžete si užívat máje do sytosti. Prostě máj, lásky čas. 
Do své stravy byste měl/a zařadit potraviny podporující srdce, jako jsou rajčata, česnek, pohanka, špenát, brokolice, grep, hrozny, chřest a potraviny obsahující Omega 3 mastné kyseliny (tuňák, treska, makrela, sardinky, lněné semínko, dýňové semínko či vlašské ořechy).
Čísla do loterie: 1, 4, 7, 22, 40, 47

Panna 24. 8. – 23. 9.
V pondělí opatrně, snadno něco můžete poplést nebo vyvolat naprosto zbytečnou hádku či spor, který nevyhrajete. Středa až pátek - v uvedených dnech si patrně budete připadat jako na houpačce. Způsobí to neschopnost najít rovnováhu mezi myšlenkami, které vás budou ponoukat k novým věcem a tím, co je skutečně reálné. Možná se necháte unášet nějakým skvělým nápadem, abyste posléze zjistil/a, že to bylo plýtvání energie. Pro lidi ve vašem okolí budete nevyzpytatelní, protože ani vy sami dopředu nebudete schopni odhadnout své reakce, natož aby se to dařilo lidem okolo vás. A tak je jasné, že pokud sami sebe neohlídáte, způsobíte sem tam nějaké zmatky. 
Dobrá rada - pro znamení Panny, které potřebuje k životu řád a stabilitu, je vhodný amulet ve tvaru čtverce, který představuje zemní princip, stabilitu a logiku. Také zelený cvrček, který prý zaručuje dobrou úrodu, úspěch v povolání a přináší svému nositeli štěstí zvláště v práci a obchodě. Dále je to květina lilie, která představuje nevinnost, čistotu a věrnost. Svého nositele vede k poklidnému a věrnému životu v lásce. Je také symbolem víry ve vyšší dobro.
Čísla do loterie: 14, 16, 27, 34, 45, 48

Váhy 24. 9. – 23. 10.
V první polovině týdne kroťte svou vášeň, jinak se budete stále točit okolo své drahé polovičky a mezi tím vám uteče spousta důležitých věcí a zařizování. Moc se nezamýšlejte nad svými sny, spíše se podívejte do snáře, ať nejste zklamaní, že se nesplní vaše očekávání. Ve druhé polovině týdne neseďte doma a udělejte krok vpřed ve svém životě. I když se vám nebude chtít, měl/a byste se tentokrát překonat a vyrazit za novým dobrodružstvím. Důležitá při tom pro vás bude fyzická kondice. Chcete-li ji zlepšit, začněte trénovat. Nemusí jít o nic náročného, stačí pravidelné výlety do přírody, každodenní ranní cvičení či jízda na kole. Prostě se věnujte tomu, co vás baví. Také neváhejte vyrazit do společnosti, máte šanci zaujmout okolí a stát se okrasou večírků. Užívejte si hezkých chvil a starosti pusťte k vodě. 
Čísla do loterie: 3, 15, 23, 31, 42, 45

Štír 24. 10. – 22. 11.
Mnozí si v první polovině týdne řeknou, že snad máte chronickou únavu. Myslet vám to bude skvěle, ale stejně tak skvěle budete zapomínat, a zpomalovat vás bude pocit ospalosti. Zejména ženám se proto doporučuje začít odpočívat a zvyšovat si imunitu. Od středy až do soboty se snažte nepít příliš studené, ledové nápoje, chraňte si krk, hrozí vám v něm bolesti. V závěru týdne budete potřebovat cítit okolo sebe lásku. Obnoví se vám nejen chuť na sex, ale probudí se i vaše chuťové buňky. Obyčejné jídlo váš mlsný jazýček neuspokojí. Abyste netrávil/a celý víkend v kuchyni, zajděte alespoň v pátek a v sobotu do restaurace. 
Štír je zvyklý si všechno prozkoumat a má velkou intuici. Bylinka, která dovede udělat dobře jeho tělu i mysli, je jitrocel. Ten působí hojivě na pleť i veškeré sliznice, povzbuzuje a navíc má velmi silný antibiotický účinek.
Čísla do loterie: 4, 6, 29, 31, 47, 49

Střelec 23. 11. – 21. 12.
Vaše šťastná hvězda pomalu vychází, ale nechte jí ještě chvíli čas. Do ničeho zásadního se nepouštějte, ještě nějakou dobu vyčkejte. Soustřeďte se pořádně na to, co máte v plánu, vše si dobře promyslete. Teprve potom se můžete pustit do realizace. Nebojte se ani ústupků, není to známka slabosti. Vaše pozice není ještě stabilní, ani jistá. Vaše schopnosti jsou nepopiratelné, ale nenastal ještě ten správný čas. Opatrnější buďte celý týden na domácí půdě. Kontrolujte pečlivě trvanlivost potravin, a pokud máte krb, nechte preventivně udělat revizi komínu. 
Ve druhé polovině týdne se s někým pořádně zapovídáte a zajímavá diskuze vás nasměruje do prodejny s esoterickými předměty. Také nelze vyloučit, že během víkendu navštívíte místa, která jsou opředena bájemi i tajemnou minulostí. 
Čísla do loterie: 1, 6, 13, 15, 33, 45

Kozoroh 22. 12. - 20. 1.
Počítejte s tím, že konec května zamává s vašimi emocemi a psychikou. Z ničeho nic se totiž objeví skryté záležitosti, které byly kdesi zasunuté. Donutí vás přemítat o životě, o jeho záludnostech, ale i hezkých stránkách. Tím se postupně dostanete k tomu, co je ve vašem životě potřeba změnit a co vám už nevyhovuje. Prostě zatoužíte po změně. Začněte ale nejprve u vztahů, z nichž některé je třeba urovnat a napravit. Ne vše je podle vašich představ, ale začít musíte hlavně u sebe. Udělejte také něco pro své fyzické i psychické zdraví. 
Od pondělí do středy budete pravděpodobně hodně cestovat, nelze vyloučit jak služební cesty, tak i cesty za rodinou. Dávejte si pozor při řízení. Na víkend vám prospěje vypnout telefon. Relaxace a rodinná sešlost vás nabijí energií, pokud ale telefon nevypnete, budete ve svém volnu řešit na dálku pracovní problémy.
Čísla do loterie: 2, 9, 16, 30, 43, 47

Vodnář 21. 1. – 19. 2.
Zdraví bude hlavním tématem první poloviny týdne. Snažte se zvyšovat imunitu, jezte hodně ovoce, listové zeleniny, a hlavně dodržujte pečlivě pitný režim. Pozor na medikamenty, může dojít k záměně, nebo lék, který berete běžně, může vyvolat alergickou reakci. Až do pátku raději nepijte alkohol, i na ten můžete mít velmi divnou, nestandardní reakci. Ke konci týdne ožijete, možná změníte účes či styl oblékání, a pro rodinu i známé to bude příjemné překvapení. O víkendu se vaše myšlenky budou točit okolo vašich výdělečných schopností a osobních hodnot. Je to pro vás skvělé období k promyšlení a nastartování dlouhodobých projektů směřovaných k finančním ziskům v budoucnu. Díky tomu si uvědomíte, co opravdu potřebujete, co vám schází a čeho si nejvíce ceníte. 
Čísla do loterie: 5, 8, 11, 25, 28, 42

Ryby 20. 2. – 20. 3.
Počátkem týdne se vám budou bouřit hormony. To se týká i zadaných, protože vám do života vkročí osůbka, která vám život obrátí vzhůru nohama. Vaše pokusy navázat nový milenecký vztah mohou skončit pořádným debaklem, zejména když budete mít snahu vyměnit "staré za nové". Rozčarování přijde tak rychle, že se vám možná zatmí před očima, navíc svým neuváženým krokem můžete přijít i o své přátele. Ženy by si měly uvědomit, že například předstíraným těhotenstvím si partnera neudrží, protože lež tohoto kalibru se samozřejmě prozradí velmi rychle. Místo toho, abyste milenecký vztah stabilizovala, partner vám přestane důvěřovat, a začne přemýšlet, jak ho co nejrychleji ukončit. I v péči o zdraví zachovávejte zlatou střední cestu a neupadejte do extrémů. Nezapomeňte, že kromě náročného fyzického cvičení potřebujete i čas na relaxaci a že se celý rok nedá žít na nerozumných dietách, ale že spíše potřebujete vyvážené jídlo bohaté jak na vitaminy, tak na mikroprvky. Je prostě potřeba, abyste ve všem zachoval/a míru, a bude to dobré.
Čísla do loterie: 1, 3, 10, 27, 29, 45


Počasí Kladno

Předpověď počasí