Důchodce útočil slzákem na řidiče autobusu

Krátce před třináctou hodinou v sobotu 15. července byli vysláni policisté oddělení hlídkové služby do ulice M. Horákové na vlakové nádraží v Kladně, kde se měl nacházet údajně muž, který stříkal slzný sprej. Daný skutek byl oznámen šedesátiletým mužem na linku 158.

Po příjezdu na místo oznámení se policejní hlídka zkontaktovala s oznamovatelem, který jako řidič pravidelné autobusové linky nechtěl pustit do autobusu značně podnapilého cestujícího, který se ho snažil zasáhnout slzným sprejem, což se mu ovšem nepovedlo. 

Na místě incidentu se nacházela i hlídka městských strážníků. Policisté ve spolupráci se strážníky vyzvali podezřelého muže k prokázání totožnosti a podání vysvětlení ke svému jednání. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o dvaasedmdesátiletého seniora z Kladenska. U podezřelého muže se neustále proměňovaly nálady chování, stoupala značně jeho agresivita a začal slovně napadat policejní hlídky vulgárními výrazy. Vzhledem k jeho jednání byla na místo přivolána posádka rychlé záchranné služby (RZS). Před příjezdem RZS muž zaútočil na jednoho z policistů a byl okamžitě zpacifikován za pomoci donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů.
Po prvotním vyšetření byl podezřelý zadržen a převezen na policejní služebnu k prvotním a procesním úkonům a poté eskortován na policejní celu. Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy nyní tento případ prošetřují jako přestupek proti veřejnému pořádku.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí