Falešný údržbář okradl sportovce

Na linku 158 oznámil poškozený devatenáctiletý muž z okresu Kladno, že mu neznámý  pachatel bez užití násilí odcizil ze šatny sportovní haly na Sletišti v Kladně mobilní telefon a platební kartu.

Následným policejním šetřením bylo postupně zjištěno, že v danou dobu byli okradeni celkem tři  muži. Tohoto protiprávního jednání se dopustil muž přestrojený za údržbáře, který vnikl do prostoru šaten, kde odcizil mobilní telefon, peněženky s finanční hotovostí a platební karty. S odcizenými platebními kartami neznámý pachatel poté provedl několik plateb v obchodním domě v Kladně a i na jiných místech města Kladna a  jeho okolí. Způsobená škoda byla  vyčíslena na částku přes 7 000 Kč.

Na základě profesionální činnosti policistů obvodního oddělení Kladno bylo zjištěno, že podezřelým pachatelem je padesátiletý recidivista z Prahy, který se dopustil již v minulosti  několikanásobné majetkové trestné činnosti, kterou prováděl stejný způsobem. Okresní soud Praha 9 vydal  na podezřelého muže za páchání trestné činnosti příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Po tomto podezřelém muži pátrali i další policisté.  

Vzájemnou spoluprací policistů obvodního oddělení Kladno a kriminalistů byl během velmi krátké doby podezřelý muž dne 21. července vypátrán a zadržen v jedné obci na Kladensku.

Kladenští policisté podezřelého muže eskortovali do vazební věznice v Praze. Za trestný čin krádeže mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši tři léta.     

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí