Jary Tauber maká v nové zkušebně na nové desce

Nedávno představil nový videoklip a pochlubil se i novou zkušebnou v bývalém areálu Poldovky. Vyzpovídali jsme v ní úspěšného kladenského zpěváka a skladatele Jaryho Taubera.

Co se děje za dveřmi zkušebny?
Natáčím novou desku. Letos z ní už vyšly dvě písničky, roztočené jsou další tři. Na nové desce teď makám nejvíc. Vyjít by měla příští rok. Nové studio nebo zkušebna, do které jsem se nedávno přestěhoval, a v kterém také funguje naše umělecká agentura Aurora, je velmi inspirativní místo. Okolí neustále ševelí, ale zároveň to není hektické centrum města. V novém studiu nikoho neruším.

Je možné zkušebnu využívat komerčně?
Na tom právě pracujeme. Zatím studio nepronajímáme. Když někdo bude chtít natočit a pomoct s písničkou, rád se s ním u nás sejdu.

Agenturu Aurora provozujete s vaším manažerem Jardou Jergysem Nyklem několik sezon. Kam v současnosti s její činností směřujete?
Nabízíme hraní i program na různých firemních i městských akcích, soukromých večírcích. Možnosti jsou nekonečné. Postaráme se také o začínající kapely. V současné době spolupracujeme se začínající zpěvačkou. Kapely se nám nemusejí bát napsat, postaráme se o ně.

Stále skládáte komerční hudbu a píšete texty na objednávku?
To je jedna z mých hlavních činností (usmívá se). Takových zakázek mám za sebou spousty.

Usadil jste se umělecky?
Dá se říct, že jsem se našel.

Jan Murárik

jaryauror
Jary Tauber (vlevo) a Jergys Nykl neboli agentura Aurora

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí