Kondice z NC OAZA. Spalte více tuku za méně času (díl 2.)

Zdravím všechny příznivce zdravého pohybu! Dnešní cvičení je zaměřené na kondičku.

1. Skákací panák -  je oblíbený výbušný cvik, který zlepšuje kardiovaskulární vytrvalost a posiluje svaly středu těla, ramen, zad a lýtek. Provedení: postavte se do stoje s patami u sebe a pažemi podél těla. Zpevněte střed těla a uvolněte kolena. S výskokem jděte do širokého rozkročení a zároveň zvedněte paže nad hlavu. Po dopadu na zem opět vyskočte a vraťte se do stoje spatného a paže vraťte podél těla. Opakujte po dobu 30 vteřin. 

2. Dřep - je komplexní cvik na celé tělo, který aktivuje hlavně svaly stehen, boků a hýždí. Ovšem zapojením bederní a břišní oblasti pomáhá významně rozvíjet pevný střed těla. Provedení: postavte se napřímeně, chodidla cca na šířku ramen a špičky chodidel směřují mírně ven (při pohybu během cviku kolena následují směr špiček). S nádechem jděte dolů jako když se chcete posadit, pohyb začíná v kyčlích, ne v kolenech. Ve spodní fázi by měla být stehna rovnoběžně se zemí, opora stále na celých chodidlech, trup „vytažený“ z pasu, hlava v prodloužení páteře, ruce předpažte. S výdechem jděte zase do stoje, ruce podél těla. Opakujte po dobu 30 vteřin.

3. Step box - tento jednoduchý aerobní cvik nejvíce zatíží nohy a ramena. Provedení: Výchozí pozice je stoj s pažemi v předpažení. Jde o zvedání nohou a střídání práce rukama, kdy při pohybu pravé nohy jde dopředu levá ruka a naopak. Ruce udržujte stále ve výšce ramen. Špičky nohou se drží pořád u země. Rychlost zvolte dle vaší kondice. Opakujte po dobu 30 sec.

4. Dřep s mezikmitem - je trošku náročnější verze klasického dřepu. Provedení - stejné jako u dřepu v bodě 2, s tím rozdílem, že s výdechem nejdeme úplně do výchozí vzpřímené pozice, ale cca do půlky pohybu a vrátíme se znova do spodní pozice, až poté úplně do stoje. Opakujte po dobu 30 vteřin.

5. Rychlobruslař - tento cvik napodobující rychlobruslaře na ledě posiluje nohy, zlepšuje rovnováhu a koordinaci a zvyšuje srdeční frekvenci. Provedení: postavte se na pravou nohu a mírně pokrčte koleno. Levou nohu zvedněte a křížem ji zanožte za pravou nohu (tělo jde do předklonu), levá ruka je před tělem rovnoběžná s levým stehnem, a jestli je možné, dotýká se země, pravá ruka je zapažená. Odrazem z pravé nohy odskočte doleva a vyměňte pozice nohou i paží, dopadněte na levou nohu. Opakujte po dobu 30 vteřin. 
Odcvičte všechny cviky bez pauzy na odpočinek a po pátém cviku se vracejte zase k prvnímu. U této sestavy si výsledky opravdu tvrdě odpracujete. Nezapomeňte na strečink, pitný režim, správnou stravu a dostatek spánku.  

Lenka Víšková, trenérka v Dream Body Fitness (DBF) se sídlem v NC OAZAPočasí Kladno

Předpověď počasí