Kladno popravila penalta

Kladenský SK se dnes představil na hřišti lídra tabulky s ambicí získat nejméně bod. Nymburk však měl na své straně více štěstí a vyhrál 2:1 (1:0). 

Souboj kvalitou odpovídal špičce divizní skupiny B. Technické Kladno čelilo rychlému atletickému fotbalu domácích. Bylo jen otázkou, kdo na velmi těžkém terénu udělá nevynucenou chybu, kterou soupeř potrestá. A tenhle okamžik potkal v 32. minutě Kladenské. Špatně zpracovaný míč získali domácí, kteří bleskový přesun zakončili prudkým centrem do vápna. V něm se míč odrazil od hráčů vysokým lobem do sítě. Kladenští s Kroutilem na hrotu se k nebezpečné střele vůbec nedostali, i když po šestnáctku na hřišti kralovali.

Kdo si o přestávce prodloužil pobyt na klobáse, přišel o vyrovnání. Precizně zahranou standardní situaci vpravo od branky Nymburka prodloužil v pokutovém území Rada na Pechra a ten míč uklidil do protipohybu domácího gólmana. Hosté valili jeden útok za druhým. Ovšem z ojedinělého protiútoku vyrobily zadní řady SK ve vápně penaltu a poslaly domácí opět do vedení. O chvíli později Nymburští opovrhli vítěznou pojistku, když trefili jen břevno.

Krátce poté stáhl trenér Pihávek ze hřiště Kroutila a nahradil ho Tomášem Procházkou. "Prochy" měl za úkol nabíhajícím hráčům sklepávat vysoké centry. To se mu dařilo, ovšem míče od něj dopadaly na trávník bez toho, aby z nich okamžitě někdo založil nebezpečný útok. Domácí řešili kladenský tlak zdvojováním i ztrojováním obrany. Přes takový val se hosté do konce utkání prosadit nedokázali. 

"Prohráli jsme si to sami. Udělali jsme dvě chyby ve vápně a dostali jsme dva góly," pokrčil rameny trenér Ivan Pihávek. Kladenští sehrají další zápas doma proti Meteoru (sobota, 10.15 h.). 

Sestava SK: Tesař - Kalina, Veselý, Rada, Bartoš, Štoncner, Pechr, J. Procházka, Tóth, Šíma, Kroutil (ve druhém poločase střídali Bořík za Šímu, T. Procházka za Kroutila, Růžička za Štoncnera, Krsek za Tótha),

Diváků: 250

Jan Murárik

 

tabnym


Počasí Kladno

Předpověď počasí