SKS Arena těžila z ringů vzácné kovy

Letošní mistrovství republiky a mistrovství světa v kontaktních sportech kladenské SKS Areně velmi svědčilo. V minulých týdnech z obou podniků její zástupci přivezli velké množství vzácných kovů.

A u většiny z nich byl populární filmový kaskadér, kladenský trenér a bývalý boxer Petr Kučera (40, na úvodním snímku). Nejdříve obhájil na republikovém šampionátu tři tituly ve veteránských odvětvích ve váze do 85 kilogramů. „Je to můj dvacátý titul mistra republiky od polokontaktních po plnokontaktní disciplíny,“ uvedl trenér. 

Poté se s dvěma svými soukromými svěřenci, sportovními veterány, v civilu podnikateli, Pavlem Kossim (53) a Zdeňkem Kovandou (46), vypravili minulý víkend pod hlavičkou SKS Areny do Itálie na mistrovství světa WTKA. Kossi si odtud domů přivezl dvě zlaté a Kovanda dvě stříbrné medaile. Jejich trenér získal dvě zlata a jedno stříbro!

Ovšem tím podzimní aktivity SKS nekončí. Příští neděli pořádají Petr Kučera s kolegou Honzou Homolkou čtvrtý ročník mistrovství republiky v kickboxu. Podnik se uskuteční v kladenské sportovní hale.

„V lowkicku se mezi sebou utkají pouze dospělí závodníci a v kicklightu  na žíněnce vedle dospělé kategorie také junioři. Celkově by se v kladenském ringu či na dvou žíněnkách mohlo představit dohromady až sto padesát účastníků,“ dodal Kučera, který si mezi šampionáty odskočil ke kaskadéřině na natáčení Spidermana a Jana Žižky. 

Jan Murárik

kuceracela

Celá česká výprava v Itálii

kucerajedna

Jedna ze dvou zlatých pro Petra

kuceramedaile

Medaile vybojované SKS Arenou na republice

kucerapavel

Pavel Kossi, Petr Kučera a Zdeněk Kovanda

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí