Na Šediváčkově longu se kladenští závodníci neztratili

Šediváčkův long je jeden z nejtěžších závodů ve střední Evropě a každý rok ho dokončí méně než polovina závodníků, kteří se postaví na startovní čáru. Pro mnoho z nich je pak hlavním cílem závod především dokončit bez ohledu na výsledek. 

A protože je Šediváček jediný longový závod u nás, jel se i letos jako Mistrovství České republiky on snow v longu.  Delší trasa měřila 300 km, kratší pak 210 km. Po problémech se sněhem v minulých ročnících se tentokrát mohli závodníci těšit na správné zimní podmínky, kdy na hřebenech Orlických hor leželo přes metr sněhu. Bylo vidět, že duch Orliček Rampušák letos závodníkům opravdu přál a většinu závodu panovalo krásné počasí, ve kterém bylo radost závodit. 

Na startu nechyběli závodníci, které podporuje i magistrát města Kladna, a v mezinárodní konkurenci se jim dařilo! Na trati 210 km v kategorii LT2 (tým SH do 8 psů) Kladeňáci brali první, druhé a šesté místo. První dojel v této kategorii Lukáš Klíma se slušnou průměrkou 11,4 km/h. Stříbro brala Kačka Kulhánková a šestý byl Ondra Stejskal (úvodní foto), který jel s pěti psy. V turistické kategorii pak závod dokončila ještě Zdeňka Dušková. Je vidět, že se Kladeňákům podařilo na závod parádně natrénovat.  Zimní sezona ale vůbec nekončí, už v tomto týdnu budeme fandit závodníkům na MS on snow ve Francii!

-st-

stejskaduskova

I Zdeňka Dušková trasu zvládla

stejskakulhankova

Lukáš Klíma a Kateřina Kulhánková a jejich společný dojezd do cíle

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí