Derby Sokol - SK. Trenér Supáček očekává soupeřovo posílení Kalinou

V neděli je na programu I. B třídy „derby“ mezi Sokolem Hostouň a SK Kladnem. Tentokrát se střetnou béčka. Trenér domácího týmu Miroslav Supáček prošel jako kouč i kladenským SK.

V tabulce jste druzí tři body před zítřejším soupeřem. Jste spokojený s herním projevem svých svěřenců?
Až na dva zápasy, které jsme měli zvládnout za tři body, jsem jak s hrou týmu, tak s bodovým ziskem spokojený. Spokojený jsem i s tréninkovou morálkou hráčů.

 

V čem je síla vašeho mužstva?
Charakterizují nás krátké přihrávky a přechody do útoku po stranách. Kostru týmu tvoří zkušení Motlík, Viduna, Hofman, Fábry a Bureš. Ti nesou největší zodpovědnost za výsledky.

 

Mnozí z rezervy Sokola prošli včetně vás fotbalem v SK. Je pro vás zítřejší konfrontace o to pikantnější?
I když se na utkání připravujeme jako na každé jiné, tak motivace je v případě SK o něco větší. Kluci se budou chtít na Kladno vytáhnout a ukázat, co se v SK naučili…

 

Posílíte se o hráče třetiligového áčka?
S tím nepočítám. Áčko hraje ve stejný den a pak má dost nabitý program. Naše koncepce béčka je založená na výchově a zabudování mládeže do dospělého fotbalu. Dáme proto přednost jim. Navíc nechceme míchat áčko s béčkem kvůli hrozbě covidu-19. Zatím se nám to vyplácí. Zatímco áčko bylo v karanténě, my mohli hrát.

 

Očekáváte ze strany SK, že v sestavě představí nějaké zajímavé jméno?
Čekám, že za ně nastoupí Kalina, který se vrátil ze Lhoty. Kdo další, to nedokážu odhadnout. A očekávám, že se u nás bude Kladno chtít prosadit rychlým pohybem dorostenců, které bude Kalina dirigovat. Šance obou mužstev vidím padesát na padesát.

 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí