V Dobrovízi končí první fotbalový kemp Sokola Hostouň

Fotbalový klub Sokol Hostouň uspořádal v Dobrovízi první ročník Letního fotbalového kempu. Pětidenní akce pro děti od dvanácti do šesti let končí právě dnes.

Jak už je v Sokole dobrým zvykem, každé fotbalové akce pro děti se účastní fotbalová osobnost. V kempu tomu nebylo jinak. Ve čtvrtek se na hřišti v Dobrovízi, kde hostouňská mládež v sezoně trénuje, objevila a zkušenosti dětem předala slovenská brankářská legenda Kamil Čontofalský (39). Vítěz poháru UEFA v dresu Zenitu Petrohrad se malým fotbalistům věnoval dvě hodiny. V nich stihl nejen děti zaujmout s míčem u nohy i v ruce, ale také poutavými odpověďmi na nekonečné množství otázek z úst malých talentů. 

"Líbí se mi, že děti v tomto kempu mají pro fotbal vášeň a správný zápal. Na dětech se odráží, že v kempu mají fantastické podmínky pro hru i skvělé trenéry. Je okamžitě vidět, že je to baví. Když jsem byl v jejich věku, takové kempy nebyly. Maximálně školy v přírodě. Ale v košickém klubu jsme zase hráli velké množství různých i mezinárodních turnajů. Díky tomu, že jsem se fotbalu věnoval opravdu s maximálním úsilím, jsem s ním poznal celý svět. A z mnoha kluků v kempu jsem cítil podobnou lásku k fotbalu, jakou mám já," uvedl na konci své mise Kamil Čontofalský, čerstvý realitní makléř.

Ovšem nebyl jedinou osobností, která fotbalovým žákům měla co říct. Psycholog Rostislav Helštýn jim vysvětlil, jak se vypořádat nejen s porážkou, ale kupodivu i s vítězstvím, či jak v uvozovkách přežít přehnaný tlak rodičů na jejich fotbalový vývoj. Atletický trénink měl na starost odborník přes správné pohybové návyky Tomáš Belada. Cit pro zpracování, přihrávku i správné časování hry přijel kluky učit Jiří Strnad, specialista na techniku s míčem s evropskou trenérskou licencí.

"Důležité není jen klukům ukázat, na čem by měli pracovat, ale také je chválit. V poslední době jsem si všiml, že trenéři bývají spíše negativní než pozitivní. Děti to zbytečně demotivuje. Takových kempů, jaký uspořádal Sokol, by mělo být mnohem víc. Mnohem častěji bychom ve volných dnech měli děti odtrhávat od počítačů a vést je k pohybu, při kterém se budou i bavit. A to se v Dobrovízi povedlo," připomněl Jiří Strnad.

Kempu se zúčastnilo pětatřicet dětí z různých klubů Kladenska. "Základ kempu tvořily samozřejmě děti hostouňského klubu. S kempem jsem spokojený nejen já, ale co jsem slyšel, tak i rodiče přihlášených hráčů. Z pohledu trenéra bych se přes léto dětem nejraději věnoval třeba měsíc, ale po zkušenostech z prvního ročníku kempu jsme se rozhodli věnovat se dětem podobným způsobem po celý rok například o státních svátcích či jarních prázdninách. To odpovídá fotbalové filozofii, kvůli které jsem do Hostouně přišel. Předseda klubu Jiří Hondl vyslovil přání, aby v Hostouni vznikly výborné podmínky pro fotbalovou mládež a my trenéři, kterým dal důvěru, se snažíme přání vyplnit jak nejlépe umíme. Mít kvalitní vlastní odchovance by měl ostatně být cíl v každém dobrém klubu. Já jsem zatím spokojený," uzavřel kemp s úsměvem Jaromír Boháč, šéftrenér fotbalu malých forem.

Jan Murárik

kempbeseda

Beseda s gólmanen Kamilem Čontofalským se protáhla díky desítkám všetečných otázek...

kempgolmani

Gólmani s legendou Čontofalským

kempgool

Góóól...

kempkamila

Kamila Čontofalského do kempu přivedl Jaromír Boháč (vlevo)

kempkempu

Kempu se zúčastnil také Jiří Strnad, specialista na práci s míčem s evropskou licencí

kempklickovani

Kličkování povoleno!

kempkluci

Kluci, já hodím a vy chytíte...

kempnac

Nač se oplachovat rukama, když tam můžu strčit celou hlavu...

kempoprestav

O přestávkách dostali hráči automaticky ovoce

kempslalom

Slalom klukům šel parádně

kempvkempu

V kempu se našel prostor i pro holky

kempzaci

Žáci prověřili Kamilovu aktuální formu

kempzaklad

Základ je udržet míč v rukách...

kemprozluckove

Rozlučkové foto s kempem

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí