Svinařov prohrál souboj s brankářem Slavoje

V 25. kole třetí třídy nastoupil Slavoj Kladno potřetí za sebou na domácím hřišti, tentokrát proti AFK Svinařov. V předchozích dvou zápasech vyfasoval po pěti gólech, takže se čekalo jak uspěje proti Svinařovu, jenž potřeboval bodovat, neboť mu ještě hrozí sestup. Štěstěna se tentokrát obrátila čelem ke Slavoji. SLAVOJ KLADNO - AFK SVINAŘOV 3:1 (1:1).

Domácí, jichž bylo přesně jedenáct, začali utkání vlažně, zato hosté, vědomi si důležitosti zápasu, se snažili a hned od začátku vytvořili před domácí bránou několik závarů. Obrana Slavoje zatím pracovala celkem dobře a hlavně v zádech měla malého, ale šikovného brankáře Krumholce, jenž sám proti útočníkům hostů zabránil nejméně dvěma jistým gólům. Slavoj také nebyl zcela pasivní, ve 25. minutě pronikl do "vápna" Svinařova Feryk, brankáři Kovaříkovi nezbylo než ho faulovat a z nařízeného pokutového kopu poslal Procházka domácí do vedení. Nedeprimovaní hosté nesložili zbraně, což se jim vyplatilo, když v 36. minutě domácí nechali zcela volného Krejčího, jenž pohodlně vyrovnal. Hosté si stále udržovali mírnou převahu, ale na pozorného Krumholce již nevyzráli.
Ve druhém poločase si hosté stále udržovali převahu, vytvořili si opět několik šancí, ale v cestě jim stál kdo jiný než slavojácký gólman. Mezi 70. a 75. minutou zazdili Svinařovští dvě vyložené šance, když nejprve Mareška si tak dlouho připravoval střelu do prázdné brány, až o míč přišel, a po chvíli brankářem vyražený trestňák kopli pouze do boční sítě odkryté branky. Pochopitelně musel přijít trest. V 78. minutě se zkušený Procházka krásně uvolnil na hranici pokutového území a prudkou přízemní střelou k tyči nedal Kolaříkovi šanci. Tentýž hráč v 84. minutě završil hattrick, když se opět zbavil obránce a upravil na 3:1. Zpražení hosté se na zvrat nezmohli a již jen dotrpěli utkání, ve kterém měli vítězství na dosah ruky. Spokojení domácí byli odměněni za snahu, a i když se jim nedařilo, neházeli flintu do žita. Na rozdíl od hostů měli ve svém středu dvě osobnosti, jež utkání rozhodli, brankáře Krumholce a zkušeného střelce Procházku.
Čtyřicítka diváků viděla utkání slabší úrovně, ale velmi korektně vedené oběma soupeři, což ulehčilo práci rozhodčímu Nyklovi, jenž předvedl spolehlivý výkon.

SLAVOJ: Krumholc - Kovář, Schönherr, Vávra, Moutelík, Král, Valter, Feryk, Procházka, Nový, Vlk. Tren.: Ančička

SVINAŘOV: Kolařík Jan - Kolařík Štěpán, Kolařík Filip, Bučko, Králíček, Sommer, Čechovský, Krejčí (84. min. Froněk), Volek, Mareška, Porazil.  Tren.: Kogut

- frč -


Počasí Kladno

Předpověď počasí