Kladno přes Jágrovo řádění v Pardubicích padlo

Rytíři druhé utkání ve dvou dnech nezvládli a na ledě posledních Pardubic prohráli 2:3 (0:1, 2:2, 0:0).

V dosud odehraných kolech vedlo Kladno v utkání jako první jenom ve Zlíně, kde také vyhrálo. Stejně jako ve zbývajících zápasech ani v Pardubicích se jako první vedení neujalo. V šesté minutě nedokázali rytíři vyhodit puk ze svého pásma a domácí následný kladenský chaos potrestali prudkou dorážkou za Godlova záda. Pardubičtí před tímto duelem provedli rošádu na postu hlavního trenéra a pod Bělohlavem předváděli hokej nehodný poslednímu místu v tabulce. 

Po přestávce zavelel k obratu tradičně Jágr. Netradičně zavezl puk zleva až k bráně a jeho přistrčení usměrnil do gólu Stach. Vedení si Dynamo vzalo zpátky o čtyři minuty později. Střelu od modré tečoval do sítě  Hovorka. Tomu se proti svému bývalému klubu daří. Kdysi dal Kladnu gól ještě v dresu Sparty... Třetí branku vsítili domácí znovu po nedůrazném úmyslu rytířů založit protiútok. Kladno ale zbraně nesložilo. Kdo jiný než Jágr by je v současné době poslal zpátky do hry? Tentokrát majitel Rytířů zamíchal pukem na hokejce zprava Štěpánkovy branky a místo nahrávky zvolil přesné zakončení. Svým šestým gólem se ve střelecké tabulce svého týmu dalece osamostatnil a v rámci extraligy patří v 47. letech k těm nejlepším střelcům! 

Od třetí branky dělilo hosty v poslední části utkání až příliš mnoho času stráveného na trestné lavici. Síly tak tříštili hlavně bráněním početní převahy domácích. A když ke změně skóre nevedlo ani power play rytířů, mohly se Pardubice radovat z druhé výhry v sezoně. Po výhrách Litvínova a Zlína tabulka v dolních patrech houstne. V příštím kole čeká v pátek Rytíře na domácím ledě duel s Plzní (18.00).  

Branky a nahrávky: 6. Kusý (Poulíček, J. Zdráhal), 25. Látal (J. Zdráhal, Harju), 32. Poulíček (Kusý, J. Kloz) – 21. Stach (Jágr), 39. Jágr (Austin, Zikmund)

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal, Hrádek – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, Harju, Hovorka – Kusý, Kloz, Machač – Blümel, Matýs. 

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Kehar, Lakos, Smetana, Barinka, Zelingr – Zikmund, Stach, Jágr – Strnad, Machač, Redlich – O'Donnell, T. Kaut, Valský – Š. Bláha, Melka, Hajný.

Diváci: 9241

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí