Za Rytíři míří úderná jednotka "indiánů"

V devátém extraligovém kole změří dnes večer kladenští Rytíři síly s plzeňskými "indiány" (18.00). 

Do Kladna míří zatím nejúdernější útočné duo extraligy Mertl - Gulaš. Milan Gulaš vede celkovou statistiku soutěže v kanadském bodování, když v osmi zápasech nasbíral devět branek a jedenáct asistencí. Jeho parťák v útočné lajně se s dvanácti body za sedm gólů a pět asistencí drží na celkovém třetím místě. V počtu vstřelených branek obsadili první dvě příčky! Pokud se podíváme na statistiku dosažených branek v přesilovkách, pak Mertla se čtyřmi góly najdeme na čele téhle extraligové tabulky, dvoubrankový Gulaš je šestý. Jiná extraligová dvojice v přesilovkách dohromady více branek nevsítila...

Nejlepší z kladenských kanonýrů Jaromír Jágr je s pěti přesnými zásahy na sedmém místě extraligové tabulky. V kanadském bodování je z rytířů na tom nejlépe obránce Brady Austin na 23. místě za tři branky a čtyři asistence. V brankářské statistice si lépe než gólmani Plzně vede rytíř Denis Godla. Třetí místo drží průměr úspěšnosti svých zásahů na zápas, který s přehledem překračuje devadesát procent. Nejlepší "Indián" Dominik Frodl je v těchto číslech až třináctý. V průměru obdržených gólů na utkání je Godla pátý, Frodl jedenáctý. 

Plzeň se v osmi kolech dokázala v zápasech prosadit gólově jako první v pěti případech, Kladno v jediném, z toho ani jednou doma. Ze všech extraligových týmů má právě Plzeň nejúspěšnější přesilové hry! V 38 početních výhodách skórovala desetkrát. Rytíři hráli dosud čtyřicet přesilovek a v nich se z gólu radovali čtyřikrát. Plzeňští v nich na bránu soupeřů vyslali 83 střel, Kladno 48. 

Sázkové kanceláře favorizují "indiány" v kurzu na jejich výhru 1,8:1. Domácímu vítězství věří v kurzu 3,7:1. Dobrý kurz je na tip, že každý tým dá v utkání dvě a více branek - 1,52:1. 

Jan Murárik

Foto: hcskoda.cz Milan Podpěra

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí