Rytíři na severu Moravy poskočili na desáté místo!

Olomoučtí Kohouti podlehli v boji o desátou příčku kladenským Rytířům 1:3 (0:2, 0:1, 1:0).

Chvály nikdy není dost. Opět si ji plnou měrou zaslouží gólman Denis Godla. Po vychytané nule proti Zlínu o dva dny později předvedl, že jeho excelentní forma není jen otázkou několika mála okamžiků. 

Sebevědomí Rytíři, i s majitelem ve svých řadách, který po pátku avizoval, že se necítí nejlépe, domácí Kohouty umlčeli chvíli poté, co utkání začalo. Machačova lajna přerušila olomoucký útok v rohu své třetiny a po několika rychlých přihrávkách dopravila puk do Konrádovy sítě. O zhruba devět minut později se ke své smrtící střele do růžku brány dostal Austin a domácí měli rázem na kontě nepříjemné manko...

Ve druhém dějství bylo na kohoutech znát, že hrají v křeči. Ať vymýšleli, co chtěli, na Godlu recept ne a ne najít. Do toho jim po lehké střele přidal třetí zářez Zikmund a bylo jasné, že si rytíři tříbodovou nabídku jen tak vzít nenechají. Kladenský brankář po dvou třetinách pochytal 25 střel. Naději na druhou nulu v řadě mu však v 56. minutě v přesilové hře sebrala olomoucká hokejová legenda Irgl. 

Rytíři v dalším kole jedou bojovat o body v pátek do Liberce (18.00 hod.) a hned v neděli hostí Pardubice (16.00 hod.).

Branky a nahrávky: 56. Irgl (Škůrek) – 3. J. Strnad (Machač, Redlich), 13. Austin, 26. Zikmund (Kehar).

HC Olomouc: Konrád (26. Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, J. Knotek (A), V. Tomeček.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Kehar, Romančík, Zelingr, Barinka (A) – Zikmund, Melka, Jágr – Redlich, Machač, J. Strnad (C) – Réway, Stach, Bílek – Hajný, T. Kaut (A), O'Donnell – Š. Bláha.

Diváků: 5 500 (vyprodáno).

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí