Rytíři prohráli, ale naděje na záchranu žije dál

Kladno podlehlo Zlínu 2:3 (1:0, 0:2, 1:1) a stále má před sebou důležitý úkol. V dalších zápasech zachránit extraligu. 

Jiskřičku naděje, že k tomu Rytíři udělají důležitý krok už dnes, vykřesal pro Kladno obránce Nash. To, co se před ním nepodařilo Jágrovi, Barinkovi či Hajnému po sólu, zařídil kanadský bek premiérovým gólem v extralize. Nutno zdůraznit, že na opačném konci hřiště brankář Cikánek dokázal, že mu pětiměsíční pauza v roli dvojky neuškodila. Střely na brány 8:11 z pohledu domácích.

Zlínští jej překonali z druhé přesilovky. Pak kladenským hráčům zatrnulo, když se puk za Cikánkem odrazil od tyče. Ale obavy, že se stále lépe hrající Zlín může každou chvíli prosadit, se naplnily ve 34. minutě... Třetí gól vsítili hosté ve třetí minutě třetího dějství. To zdravě naštvalo Jágra a po jeho švihu zápěstím dostal svůj tým zpět do hry. Ovšem v sobotu osmačtyřicetiletého hokejového barda nikdo z rytířů nenapodobil. Vzhledem k rozlosování nejbližších kol to vypadá, že 21. února půjde z pohledu Rytířů na kladenském stadionu v duelu s Pardubicemi o bytí a nebytí... Rytíři jsou už dvanáctí. Vítkovice vyhrály v Brně a mají na kladenský tým dva body náskok, Pardubice tohle kolo předehrály vítězně v lednu a Litvínov dokázal bodovat v Liberci. Chemici a Parbubičtí nyní ztrácejí na Rytíře pět respektive šest bodů.
Kladno se v pátek představí na ledě Olomouce (18.00 hod.) a v neděli v Liberci (16.00 hod.). 

Branky a nahrávky: 16. Nash (O'Donnell), 44. Jágr (O'Donnell, Austin) – 29. Dufek (Claireaux, Freibergs), 33. J. Ondráček (M. Novotný, Kubiš), 43. Kubiš (J. Ondráček, Buchta)

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Nash, Austin, Lakos, Kehar, Barinka, Zelingr, Zajíc – Jágr, Vampola, Zikmund – J. Strnad, Melka, Redlich – Hovorka, Stach, Machač – Hajný, T. Kaut, O'Donnell.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, M. Novotný, Řezníček, Buchta – Dufek, Fořt, Herman – Šlahař, Honejsek, Okál – Claireaux, Fryšara, Köhler – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš.

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí