David Růžička: Košarišťan je vynikající gólman

V uplynulé sezoně spolu válčili za hokejové Košice, o prázdninách se možná potkají v Kladně. Kladenský odchovanec David Růžička čeká na novou smlouvu a pro Vaše Kladno hodnotí přestup slovenského brankáře Andreje Košarišťana k Rytířům (na snímku oba dva v tmavém dresu).

Prý jde o skvělý trejd.
Z pohledu Kladna je to podle mého názoru vynikající tah. Andrej je pro českou první ligu velká hvězda a jednoznačně rozdílový hráč. Skvěle by se jistě uplatnil i v naší extralize. Co vím, tak tam se přes Kladno nebo s Rytíři chce dostat. Proto jejich nabídku přijal.

Proč si Kočice nechaly tak skvělého brankáře utéct?
V Košicích zřejmě chtějí od nové sezony sázet většinou na dorostence. Stále se tam řeší peníze. Za kolik se bude hrát, jaký dopad bude mít koronavirus. Moc kluků z posledního kádru v Košicích asi nezůstane.

Vy ano?
Na devadesát procent ne. Ale něco na Slovensku je pro mě rozjednané.

Jaký je Andrej do kabiny?
Užili jsme si spolu legraci mimo dny, kdy není zápas. Přijde den zápasu a Andrej se uzavře do sebe, přestane vnímat okolí, s nikým nemluví. Pak vjede na led a je neprůstřelný. Nám vychytal spousty bodů, s kterými jsme příliš nepočítali, nebo jsme v průběhu zápasu v ně už nevěřili (usmívá se). Je opravdu vynikající.

Třeba vše dopadne tak, že se opět co nejdříve v jednom dresu potkáte…
Rád bych si s ním zase zahrál!

Jan Murárik
foto: hckosice.sk

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí